BU PROJE, YOZGAT’IN KÜLTÜR,SANAT VE EDEBİYAT MERKEZİ OLACAK

BU PROJE, YOZGAT’IN KÜLTÜR,SANAT VE EDEBİYAT MERKEZİ OLACAK

Yozgat’ta kent merkezine yapılması planlanan geniş kapsamlı halk kütüphanesi projesinde imzalar atıldı. Halk kütüphanesi projesi, tamamlandıktan sonra ilin kültür, sanat, tarih ve edebiyat merkezi olacak. 

Geçtiğimiz yılın sonlarında  yıkılan eski Kız Meslek Lisesi binası alanına inşa edilmesi planlanan halk kütüphanesi, şehrin ilerleyen yıllarda da ihtiyacına cevap verebilecek şekilde inşa edilecek. Öte yandan kolay ulaşılabilir konumuyla cazibe merkezi olacak halk kütüphanesine Lise ve Sivas caddeleri üzerinden ulaşım sağlanabilecek. 

Konuya ilşkin bir açıklama yapan Yozgat Valisi Ziya Polat,Yozgatta inşaatına yakında başlanacak olan modern halk kütüphanesinin ihalesinin yapıldığını belirterek “Bu proje Yozgatta klasik kütüphane hizmetlerinin çok ötesinde kültür,sanat,tarih ve edebiyet merkezi olacaktır.Cumhurbaşkanı yardımcımız sayın Fuat Oktay’ın talimatlarıyla müze ve kültür merkezini de bünyesinde barındıracak olan bu modern kütüphane Yozgatın dokusunu bozmayacak şekilde inşa edilecektir”dedi.

13/05/2023 22:30
Yozgat'ta Günün Haberleri
YOZGAT'TA 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU
hava durumu
YOZGAT İÇİN GÜNÜN NAMAZ VAKİTLERİ