BOZOK ÜNİVERSİTESİ İSTATİSTİK VE ÇEVİRİ OFİSİ  HİZMETE GİRDİ

BOZOK ÜNİVERSİTESİ İSTATİSTİK VE ÇEVİRİ OFİSİ HİZMETE GİRDİ

Bozok Üniversitesi  kurumsal veri toplama, izleme, işleme, analiz raporlama süreçlerinin oluşturulması, yürütülmesi ve sürekliliğinin sağlanması konularında çeşitli çalışmaları planlamak ve uygulamak amacıyla İstatistik ve Çeviri Ofisi hizmete açıldı. Ofis, kurumsal veri analizi süreçleri ve akademik çeviri hizmetleri konularında Bozok üniversitesine  destek sunacak.

Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı bünyesinde kurulan İstatistik ve Çeviri Ofisi’nin açılışına Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Güngör Yılmaz, Prof. Dr. Yusuf Hıdır, Üniversite Genel Sekreteri Doç. Dr. Mustafa Kocakaya, İstatistik ve Çeviri Ofisi sorumlusu Öğr. Gör. Muhammed Veyis Kılınçer ve veri bilimi konularında uzman öğretim elemanları katıldı.

Konuya ilişkin açıklama yapan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Güngör Yılmaz, üniversitede eksikliği hissedilen İstatistik ve Çeviri Ofisi’nin hizmete açılmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Prof. Dr. Yılmaz, ulusal ve uluslararası alanda kurumsal veri hizmetlerinin devamlılığı hem de akademik çeviri noktasında sunacağı destekle üniversiteye değer katan bir ofis olacağını sözlerine ekledi.

21/02/2024 04:52
Yozgat'ta Günün Haberleri
YOZGAT'TA 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU
hava durumu
YOZGAT İÇİN GÜNÜN NAMAZ VAKİTLERİ