BOĞAZLIYANDAN ISPARTAYA LAVANTA BAHÇELERİNİ İNCELEME GEZİSİ

BOĞAZLIYANDAN ISPARTAYA LAVANTA BAHÇELERİNİ İNCELEME GEZİSİ

Yozgat Gıda Tarım ve İl Müdürlüğü ve Ticaret Sanayi Odasının iş birliği ile Lavanta Yetiştiriciliği kapsamında Isparta’ya teknik gezi düzenlendi.

Söz konusu gezi programı kapsamında Bakanlığa bağlı Isparta Meyvecilik Araştırma Enstitüsünde konu uzmanı teknik personellerin Lavanta yetiştiriciliği kapsamında geniş kapsamlı sunumları ile teknik ekibe bilgilendirme yapıldı.

Enstitünün çalışmaları kapsamında deneme alanları ve laboratuvarları incelendi, lavanta işlemeciliği hakkında bilgi alındı. Lavanta konusu hakkında artıları ve eksileri hakkında geniş çaplı değerlendirmelerde bulunuldu.

Lavanta yetiştiriciliği ve işlenmesi hakkında gerekli bilgilendirme yapıldıktan sonra, Isparta İline bağlı Kuyucak (Lavanta) Köyüne gezi düzenlendi. Köydeki üreticilerin lavanta bahçeleri gezildi, satış yerleri incelendi. Lavanta işleme tesisleri gezildi. Üreticiler ile lavanta konusu hakkında görüşmeler yapıldı. Söz konusu teknik gezide heyete ev sahipliği yapan Eğirdir-Isparta Meyvecilik Araştırma Enstitüsü Müdürlüğüne teşekkür edildi.

Geziye İl Müdürlüğü Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürü, Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürü, teknik personeller, Ticaret ve Sanayi Odası  teknik personeli ve Çekerek Belediyesinde görevli teknik personeller katıldı. (caglayangazetesi.com)

30/07/2020 21:27
Yozgat'ta Günün Haberleri
YOZGAT'TA 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU
hava durumu
YOZGAT İÇİN GÜNÜN NAMAZ VAKİTLERİ