BOĞAZLIYAN İLÇESİNDE ‘ROL MODEL’ KADIN BULUŞMA PROĞRAMI

BOĞAZLIYAN İLÇESİNDE ‘ROL MODEL’ KADIN BULUŞMA PROĞRAMI

Yozgat Boğazlıyan ilçesinde Millî Şehit Kaymakam Kemal Bey Anadolu Lisesi öğrencilerine yönelik “Rol Model Kadın Buluşması’’ gerçekleştirildi. 

    Boğazlıyan Millet Kıraathanesi Konferans Salonu’nda Yozgat Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü meslek elemanı Sosyolog Merve ER ile Psikolojik Danışman Kübra ŞENÖZ tarafından ‘’Erken Yaşta ve Zorla Evliliklerle Mücadele’’ eğitim semineri kapsamında rol model kadın buluşması gerçekleştirildi. Rol model kadın buluşmasına Boğazlıyan Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Sevda ŞAHİN, Jandarma Astsubay Çavuş Güllü ŞİMŞEK, Jandarma Astsubay Çavuş Safure Özkul BALABAN, Boğazlıyan Yenipazar Karşıyaka Mahallesi muhtarı Vjollca KIZILASLAN konuşmacı olarak katıldı. 

    Programın içeriğinde küçük yerlerde çocukların eğitim hayatına devam etmesi ve istihdama katılması için yeterli motivasyona sahip olmadığı ve çevresinde başarısından ilham alabileceği kişiler bulunmadığı belirtilmiştir. Bu sebeple öğrencilerin başarısından örnek alabileceği ilimizde yetişmiş eğitimli, meslek sahibi kadınlarla lise öğrencilerini buluşturulmuştur. Öğrencilerin  hayat boyu rol model alabilecekleri insanlar ile etkileşimi sağlanmıştır. 

    Program sonunda katılımcılara katkılarından dolayı hediyeleri takdim edilmiştir.

 
26/05/2022 04:11
Yozgat'ta Günün Haberleri
YOZGAT'TA 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU
hava durumu
YOZGAT İÇİN GÜNÜN NAMAZ VAKİTLERİ