BAŞSAVCI SEVGİLİ’DEN ŞEHİT AİLELERİ DERNEĞİNE ANLAMLI ZİYARET

BAŞSAVCI SEVGİLİ’DEN ŞEHİT AİLELERİ DERNEĞİNE ANLAMLI ZİYARET

Bundan bir süre önce Yozgata atanan Cumhuriyet Başsavcısı Recep Sevgili, iade-i ziyaretlerine başladı.İlk fırsatta  Yozgat  Şehit Aileleri ve Gaziler Derneğini ziyaret eden yeni Yozgat Cumhuriyet Başsavcısı Sevgili,vatanımız uğrunca canlarını feda eden şehit ve gazilerin hiçbir zaman unutulamayacağını dile getirerek şehitlere rahmet,gazilere de sağlıklı ömürler diledi.

Şehit Aileleri ve Gaziler Derneğindeki ziyaretinde Drnek Başkanı Gökay Açıkgöz  ve yönetim kurulu ile bir süre sohbet eden Başsavcı Recep Sevgili, Yozgat’ın nüfusa oranla en fazla şehit veren illerin başında geldiğini belirterek şunları söyledi :

“Yozgatlılarımız vatansever kadirşinas bir yapıya sahip. Anadolu insanımızın kanlarında vatan aşkı, millet ve bayrak aşkı ilk sırada gelmektedir. Şehitlerimizin kanlarıyla yoğrulan bu topraklarımız ve bayrağımız ilelebet payidar olacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet gazilerimize de sağlıklı ve huzurlu ömürler diliyorum.”dedi.

Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği Başkanı Gökay Açıkgöz ise  ziyarelerinden dolayı Başsavcı Sevgili’ye teşekkür ederek, “Başsavcımızın ziyareti bizleri mutlu etti. Yozgat üzerine sohbet ettik. Ben tekrar başsavcımıza ziyaretlerinden dolayı teşekkür ediyorum.”şeklinde konuştu.

10/08/2022 04:12
Yozgat'ta Günün Haberleri
YOZGAT'TA 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU
hava durumu
YOZGAT İÇİN GÜNÜN NAMAZ VAKİTLERİ