SUNGUR: KORONOVİRÜSLE MÜCADELEDE İŞİ ŞANSA BIRAKMIYORUZ

SUNGUR: KORONOVİRÜSLE MÜCADELEDE İŞİ ŞANSA BIRAKMIYORUZ

Doğankent Belediye Başkanı Doğan Sungur, korona virüsle mücadelede işi şansa bırakmayacaklarını söyledi.

Başkan Doğan Sungur, korona virüs tehdidine karşı belde genelinde ilaçlama ve dezenfekte çalışmalarını ilk günden itibaren sürdürüyor. Özel kıyafetli ekipler, camiler başta olmak üzere halkın toplu olarak bulunduğu alanları ilaçlayıp, dezenfekte ediyor.

Doğankent Belediye Başkanlığına bağlı ekipler, Koronavirüs’ün Türkiye’de görülmesi öncesinde başlattığı dezenfeksiyon çalışmalarına aralıksız olarak devam ediyor. Ekipler, bu kapsamda vatandaşların yoğun olarak ve toplu şekilde bulundukları ortak kullanım alanlarında dezenfeksiyon çalışmaları yürütüyor. Bu doğrultuda bulaşıcı hastalıklara karşı özel olarak geliştirilmiş insan sağlığına zararsız solüsyonlarla cami, kahvehane, okul, toplu taşıma araçları başta olmak üzere ortak kullanım alanlarında ilaçlama çalışması yapılıyor. Virüsün ortak kullanım alanlarından bulaşarak yayılma etkisini göz önünde bulunduran ekipler, buraları düzenli olarak dezenfekte ediyor.

Belediyenin uygulamasından son derece memnun olduklarını belirten vatandaşlar, ilaçlama çalışmalarının aralıksız olarak sürdürülmesini istiyor. Vatandaşlar, hassasiyetlerinden dolayı Doğankent Belediye Başkanı Doğan Sungur’a ve ekiplerine teşekkür ettiler. Başkan Doğan Sungur, belediye olarak Koronavirüs’e savaş açtıklarnı belirterek, halk sağlığı ve huzurunun en önemli öncelikleri olduğunu söyledi. Sungur, “Yaptığımız tüm çalışmalarda insan sağlığını her şeyin üzerinde tutuyoruz. Bu konuda çok hassasız. Bu kapsamda dünya genelinde ve ülkemizde yaşanan gelişmeleri de dikkate aldığımızda vatandaşlarımızı başta Koronavirüs olmak üzere salgın ve bulaşıcı hastalık riskine karşı korumak için elimizden geleni yapıyoruz. Ekiplerimiz bu anlamda adeta seferber olmuş durumda. Dezenfeksiyon çalışmalarımızı düzenli olarak sürdürecek” diye konuştu.

24/03/2020 17:27
Yozgat'ta Günün Haberleri
YOZGAT'TA 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU
hava durumu
YOZGAT İÇİN GÜNÜN NAMAZ VAKİTLERİ