BAŞHEKİM VE EKİBİ ÇEVRE GÜNÜNDE ÇAMLIKTA ÇÖP TOPLADI

BAŞHEKİM VE EKİBİ ÇEVRE GÜNÜNDE ÇAMLIKTA ÇÖP TOPLADI

Yozgat Şehir Hastanesi yönetimi “5 Haziran Dünya Çevre Günü” dolayısıyla  düzenlenen program çerçevesinde Çamlıkta çevre temizliği ve çöp toplama etkinliği düzenlendi.
Yozgat Milli Parkı Çamlık’ta düzenlenen etkinliğe Yozgat Şehir Hastanesi Başhekimi Uz. Dr. Mustafa Kozan, Yönetim ve Kalite ekibi katıldı. 

Etkinlik kapsamında Çamlık kafeteryalar bölgesindeki alanda yapılan çevre temizliği ve çöp toplama etkinliğinde  çevrenin önemine dikkat çekmek istediklerini dile getiren Başhekim Uz. Dr. Mustafa Kozan şunları söyledi : 

"5 Haziran Dünya Çevre günü nedeniyle Türkiye’nin ilk Milli Parkı olan Çamlığımızda orman içerisinde atılan çöpleri topladık. Çevre hayatımızın vazgeçilmezi. Bu nedenle çevreyi ihmal edemeyiz. İhmal edilen çevre bize olumsuz ve kullanılamaz halde geri dönüyor. Bugün bizler çöp toplarken kendi evimizi temizledik  gibi düşünerek ve hissederek topladık. Böylesi doğal güzellikteki yerler şehrin gürültüsünden uzaklaştığımız alanlardır. Kamuya açık olan özellikle parklarımızı ve tüm çevremizi temiz tutmalıyız. Çöp atarken sokakları ,parkları ,bahçeleri, kurumları evleri  gibi düşünerek hareket etmeliyiz. Her gün gelişen, değişen dünyamızda çevreye olan değer git gide önem kazanıyor. Bunun farkında olmamız lazım. Çevre temizliğine karşı duyarlı olmalıyız. Etkinliğimize katılan personelimize teşekkür ediyorum."
Düzenlenen etkinlik toplanan çöplerin çöp kutularına atılmasıyla sona erdi.

08/06/2024 11:42
Yozgat'ta Günün Haberleri
YOZGAT'TA 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU
hava durumu
YOZGAT İÇİN GÜNÜN NAMAZ VAKİTLERİ