Fevzi ÖZTÜRK

PENCEREM

Dünden bugüne Yozgat gazetesi

40 yıl geriye baktığımda, un pazarı yakınında 25 m2 dükkan, camekanla ayrılmış bölümü yazıhane olarak kullanılan 1 masa 3 sandalyeden ibaret, ön yüzü haber arka yüzü reklamlara ayrılmış tek sayfalı Yozgat Gazetesi’ ni anımsıyorum.
Tökezledikçe düzelen, düştükçe kalkan, inceldiği yerden kırılmayıp adeta güçlenen, küllerinden yeniden doğan, aydınlık yüzünü hep okuyucuya bakan, hem muhabiri hem sahibi, genç bir adam portresi, genç bir gazetenin okurlarına merhabası böyle başladı.
Evet uzakta bir gazete var. Emek ve alın teriyle yoğrularak biçim kazanmış Yozgat Gazetesi, 40. Yılını 2013’ de tamamlayıp içine 19 başarı ödülü de katarak sürdürdüğü yayım hayatına Sayın Osman Hakan var oldukca devam edecek bir gazete.
Anadolu’da gazete çıkarmak, gazetenin ilkelerinden taviz vermeden 40 yılı geride bırakmak her babayiğidin harcı olmasa gerek. Beyazın ve siyahın aynı anda kirlendiği bir dünyada temiz kalmak, eğilip bükülmeden halkına ve yoksul insanına doğru haber sunmak, bin bir zorlukla, kıt kanaat geliriyle Yozgat Gazetesi’ ni santim santim büyütüp bugünlere taşımak ve var kılmak sabır ve ilkelerin ürünü olsa gerek.
Nasıl bir çocuğu besler büyütür, kem gözlerden kötü gözlerden korur, kollar, bilgili, birikimli, ahlaklı meziyetli biri olması için nasıl insana yatırım yaparsın ya, Osman Hakan kiracı da Yozgat Gazetesi’ ne öyle yatırım yapmış, 40 yıl çocukluk, gençlik ve delikanlılık döneminden sonra çizgisinden çıkarmadan olgunluk dönemine ulaştırmış, zorluklardan, çileli yolculuktan sonra çaplı bir gazete yaratmanın gururunu hak etmiştir.
Her şeyde olduğu gibi, başarıya giden yolda: 1.Dürüstlük, 2. Çalışma, 3.Enerji’ nin var olması gerekir denilir. Bende derim ki “Dürüstlük olmazsa diğer ikisi sizi yok eder”
Yozgat Gazetesi hep dürüst kalmış, yalan haber çabuk yayılsa da Yozgat Gazetesi ’nin doğru haberleri hep zamanında okurlarına ulaşmış, rakiplerini hep mahcup etmiş olmasına rağmen “Haber öyle değil böyledir” dememiş, başkalarının mahcubiyetinden egosunu beslememiş, 19 ödülle taçlanmış bir gazetedir. Böyle bir gazete yazmak yazarına ayrıcalık katmaz da ne katar.
Sonuç olarak Yozgat’ ta bir değer yaratan Yozgat Gazetesi’ nin sahibini kutluyor, yazım arkadaşlarıma başarılar diliyorum.

05.03.2013
OKUR YORUMLARI
NURİ HAKAN TATAROĞLU
04.07.2013 18:18:00


gazetenizi tebrik ederim başarılı çalışmalar temenni ederim.Yazmış olduğum aşağıdaki şiirimin okunmasını tavsiye ederim.NURİ HAKAN TATAROĞLU gurme halk ozanı şair araştırmacı halk ozanı gezgin
SOĞANA DAİR
sarı yeşil ve beyazdır dokusu
keserken yerken rahatsız eder kokusu
soğan ile lezzetli olur domates sosu
söylenir sağlığa faydalı olduğu hususu
kullanılır soğan yılın çoğu günü
kokusundan tadından bilinmektedir ünü
pazarda manavda markette daima bulursun bu ürünü
soğan ile doludur bazı ev ve bahçelerin önü
soğan ile yenilir et köfte balık piyaz
soğanlı et yahnisinin tarifini anlat ve yaz
soğanın faydalarını okuyun araştırın biraz
bolca soğan yiyin etmeyin naz

Sırrı
08.03.2013 13:12:00

sayın yazar yozgat gazetesini ne kadar zarif anlatmışsınız.Yozgat gazetesi anlattığınız minvalde bir gazete olması nedeniyle okuyoruz.kaleminize sağlık.

Yozgat'ta Günün Haberleri
YOZGAT'TA 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU
hava durumu
YOZGAT İÇİN GÜNÜN NAMAZ VAKİTLERİ