YOZGAT’TA İNSANSIZ HAVA ARACI ÜRETİLECEK

YOZGAT’TA İNSANSIZ HAVA ARACI ÜRETİLECEK

Yozgat ile Sorgun arasında, 123 hektar alan üzerine kurulan Bozok Organize Sanayi Bölgesi'nde ilk fabrikanın temeli Meta Yıldız Savunma Sanayi A.Ş. tarafından atıldı.1 yıl içerisinde  tamamlanması beklenen fabrikada insansız hava aracı  ve İHA motoru üretimi yapılacak.

Yozgat Valisi Mehmet Ali Özkan'ın da katılımıyla gerçekleştirilen temel atma töreninde  konuşan  Meta Yıldız Savunma Sanayi Yönetim Kurulu Başkanı Sedat Ocakcı, “Teknoloji üreten ve teknolojiye yatırım yapan birisi olarak büyüklerimizden aldığımız destekle buradaki misafirperverlikle inşallah hep birlikte Yozgat’ta,yerli ve milli projeyi tüm dünyaya sunacağız” ifadelerini kullandı.

Daha sonra bir konuşma yapan Yozgat Valisi Mehmet Ali Özkan ise şu ifadelere yer verdi;

“Sayın Cumhurbaşkanımızın himayeleriyle ve bakanlarımızın desteği ile iş insanlarımızın gayreti ile ülkemizde ve Yozgat’ımıza taş üstüne taş koymayı hemşehrilerimizin nitelik arz eden yatırımlarla Yozgat’ımızı şenlendirmeye devam ediyoruz. Bizler 13 gün önce Sedat beyle bir yatırımla alakalı konuşmuştuk sağ olsun bunun bu kadar hızlı olacağını ve ani başlayacağını düşünememiştik. . Bu tür yatırımların devam gelir Bozok Organize Sanayi Bölgesi hareketlilik katar.” Allah kazasız belasız inşaatı tamamlamayı nasip etsin..”

Yozgat'ın sanayi ve teknoloji potansiyelinin artması adına bu önemli iş birliği, drone teknolojisinin birçok sektörde yaygınlaşmasını ve bölgede istihdam oluşturulması hedefliyor. Yeni kurulacak fabrikanın, Yozgat'ın ekonomisine ciddi bir ivme kazandıracağı öngörülüyor.

14/09/2023 04:42
Yozgat'ta Günün Haberleri
YOZGAT'TA 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU
hava durumu
YOZGAT İÇİN GÜNÜN NAMAZ VAKİTLERİ