SORGUN TSO’DAN 5 MESLEKİ YETERLİLİK BELGESİ SINAVI

SORGUN TSO’DAN 5 MESLEKİ YETERLİLİK BELGESİ SINAVI

Sorgun Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) tarafından 13-14 Kasım 2020 tarihlerinde  Motorlu Kara Taşıtları Alım Satım Sorumlusu Seviye 5 Mesleki Yeterlilik Belgesi sınavı yapıldı.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) MEYBEM Sınav ve Belgelendirme Hizmetleri ile Ticaret ve Sanayi Odası arasında yapılan protokol kapsamında; koronavirüs tedbirleri çerçevesinde maske, mesafe ve hijyen kurallarına uyarak 44 kişinin katılımı ile motorlu kara taşıtları alım satım sorumlusu seviye 5 yeterlilik sınavı yapıldı.

Konu hakkında açıklama yapan yönetim kurulu başkanı Üzeyir Arslan; 5544 sayılı Mesleki Yeterlilik Kanunu Kapsamında Ticaret Bakanlığı tarafından hazırlanarak 2018 yılı şubat ayında resmî gazetede yayımlanıp yürürlüğe giren kanunla birlikte bu belgeyi almak zorunlu hale geldiğini söyledi.

Arslan, “Sorgun TSO olarak üyelerimizin ve gelecekte bu mesleği yapmayı düşünen vatandaşlarımızın mağdur olmamaları adına TOBB Meybem A.ş ile birlikte hızlı bir çalışma yaparak belgelendirme sınavlarını organize ettik. İki aşamalı olarak yapılan sınavların teorik ve uygulama kısmının her ikisinden de başarılı olan adaylar belge lamaya hak kazanacaklar. 

Ayrıca mesleki yeterlilik belgeleri 5 yılda bir yenilenecek olup, Yetki belgesi, ikinci el motorlu kara taşıtı ticareti yapılan işletmenin bulunduğu yerdeki il müdürlüğü tarafından verilecek.

 
16/11/2020 20:01
Yozgat'ta Günün Haberleri
YOZGAT'TA 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU
hava durumu
YOZGAT İÇİN GÜNÜN NAMAZ VAKİTLERİ