ÇEKEREKTE SÜT ÜRETİCİLERİ BİRLİĞİ SÜT TOPLAMA MERKEZİ  KURDU

ÇEKEREKTE SÜT ÜRETİCİLERİ BİRLİĞİ SÜT TOPLAMA MERKEZİ KURDU

Çekerek Süt Üreticileri Birliği, Çekerek Kaymakamlığı ve Çekerek Belediyesi destekleriyle faaliyete geçiyor. Çekerek Belediye Başkanı Eyyüp Çakır “Ülkemizde refah seviyesinin artması tarım ve hayvancılığın gelişmesi ile olacak” dedi.

Çekerek Belediye Başkanı Eyyüp Çakır yaptığı açıklamada “İlçe merkezi ve köylerimizde faaliyet gösteren süt üreticilerinin üretmesi ve kazançlarının yükselmesi için Tarım Bakanlığı Hayvancılık Genel Müdürlüğü’nden soğutma tankı ve diğer makine ekipmanları alımı için 280.000 TL projemiz kabul görmüştü. Bugün 6 ton kapasiteli süt tanklarımız ve 5 ton kapasiteli soğutma tanklarımızı ilçemize kazandırdık.

Yerelden kalkınma için üreticilerimizin bilinçlenmeleri, modern üretim yapabilmeleri ve kazançlarını arttırıp refah seviyelerini yükseltmek amacı ile de ilerleyen dönemlerde eğitim faaliyetleri de düzenleyerek üreticilerimizin ekipman destekleri alabilmeleri için de öncülükte yapacağız” dedi.

İLÇEMİZDE HAYVANCILIĞI AYAĞA KALDIRACAĞIZ

Üreticilere proje hazırlama noktasında yardımcı olduklarının da altını çizen Başkan Çakır, “TKDK, IPARD gibi projelerin hazırlanmasında üreticimize yardımcı olarak Çekerek’te hayvancılığı ayağa kaldırmak için gece gündüz demeden çalışıyoruz. Artık Çekerek’te hiç bir şey eskisi gibi olmayacak. Bizlere her fırsatta desteklerini esirgemeyen Cumhurbaşkanı Yardımcımız Sayın Fuat Oktay beyefendi başta olmak üzere, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı. (Yusuf Bağcı)

15/10/2020 19:28
Yozgat'ta Günün Haberleri
YOZGAT'TA 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU
hava durumu
YOZGAT İÇİN GÜNÜN NAMAZ VAKİTLERİ