ÇAĞDAŞ SİMİTCİYE BELEDİYEDEN ÖZEL SİMİT ARACI ARMAĞANI

ÇAĞDAŞ SİMİTCİYE BELEDİYEDEN ÖZEL SİMİT ARACI ARMAĞANI

Yozgat’ta simit satışlarında hijyen kurallarına azami özen gösteren ve bu nedenle ‘Çağdaş Simitci “ lakabıyla anılan Memiş Kaplan’a Belediyece yeni bir simit aracı hazırlanarak hediye edildi. Memiş Kaplan Belediyenin kendisine lux bir simit satış aracını armağan etmesi nedeniyle Belediye  Başkanı Celal Köseye teşekkür ederek  “Belediyemizin beni düşünerek ekmek teknemi yenilemeleri beni çok bahtiyar etti.Allah razı olsun “ dedi

Yazın beyaz, kışın ise siyah takım elbiseli, kravatlı, tıraşlı, elinde beyaz eldiven ile simit satan Çağdaş Simitçi Memiş Kaplan,Yozgat kent merkezinde   simitlerini  el değmeden maşa ve peçete ile müşterilerine sunuyor. Kaplan, müşterilerine kolonya ikram etmeyi de unutmuyor.

Yozgatta yaklaşık 20 yıdır simit satan 3 çocuk babası Memiş Kaplan günde 250 adet simit satarak evinin geçimini sağlıyor.Kaplan,bu konuda şunları söylüyor :

“Çocuklarımı simit satarak okuttum. Oğlum öğretmen oldu, simit satarak oğlumu okuttum. Temizliğe, hijyene önem veriyorum. Elime eldiven takıyorum. Simitleri maşa ile kese kağıdına koyuyorum. Sonra kolonya ikram ediyorum. Ekmeğime saygı gösteriyorum.”

24/11/2021 02:08
Yozgat'ta Günün Haberleri
YOZGAT'TA 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU
hava durumu
YOZGAT İÇİN GÜNÜN NAMAZ VAKİTLERİ