YETENEKLİ ÖĞRENCİLERİN BİLİMSEL ÇALIŞMALARI SERGİLENDİ

YETENEKLİ ÖĞRENCİLERİN BİLİMSEL ÇALIŞMALARI SERGİLENDİ

Saraykent'te TÜBİTAK projesi kapsamında ilk açılış Marziye-İbrahim Ertek Ortaokulu'nda gerçekleştirildi. İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet DOĞAN, Şube Müdürleri Yasin GÜRSOY ve Rıza USLU ile diğer Kurum amirleri tarafından kurdele kesilerek açılışı yapılan Bilim sergisi katılımcılar tarafından gezildi. Öğrenciler yaptıkları bilimsel çalışmaları stantlarda sergilediler. Sergi hakkında bilgi veren Okul Müdürü Kadir OLCAY "Okulumuzda TÜBİTAK  proje kazanımlarından  gerçekleştirdiğimiz bilim sergimizde pek çok proje yer alıyor. Okulumuz Genç Bilim Adamları yetiştirmek gayesiyle bilim ve teknolojileri teşvik eden Tübitak 4006 projesini başarıyla yürütmüş ve sergilemiştir. Başta proje yürütücümüz  olmak üzere projede görevli tüm öğretmen ve öğrencilerimizi tebrik ederim. Ayrıca sergi açılışımızı gerçekleştiren İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ahmet DOĞAN' a ve tüm katılımcılara teşekkür ederim. " dedi.

TÜBİTAK tarafından temel ve ortaöğretimde bilim kültürünün geliştirilmesine yönelik olarak gerçekleştirilen bu fuarlarla öğrencilerin  kendi ilgileri doğrultusunda belirledikleri konular üzerine araştırma yapabilecekleri, araştırmalarının sonuçlarını sergileyebilecekleri, eğlenerek öğrenebilecekleri bir ortam oluşturulması amaçlandığını ifade eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet DOĞAN, "Bu fuarların amacı, öğrencilerin ürettikleri bilimsel bilgileri arkadaşlarıyla, öğretmenleriyle ve ilgi duyan herkesle paylaşmalarını sağlayacak eğitici, öğretici ve eğlendirici bir ortam oluşturmaktır. Bu ortamda araştırmasını sunan öğrenciler, üretebilmenin heyecanını, ürettiğini başkalarıyla paylaşmanın coşkusunu ve bunların kendisinde oluşturduğu özgüven duygusunu yaşayacaktır." dedi.

 TÜBİTAK  Bilim Fuarlarına her geçen yıl başvuru sayısının arttığını ifade eden İlçe Müdürü Ahmet DOĞAN,  "Bilim Sergilerinin hazırlanmasında emeği geçen tüm öğretmenlerimizi, öğrencilerimizi ve okullarının bu organizasyonlarda yer alması için liderlik eden okul müdürlerimizi kutluyorum " dedi.

14/05/2022 06:05
Yozgat'ta Günün Haberleri
YOZGAT'TA 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU
hava durumu
YOZGAT İÇİN GÜNÜN NAMAZ VAKİTLERİ