STK'LARA YÖNELİK REHBERLİK VE FARKINDALIK SEMİNERİ DÜZENLENİYOR

STK'LARA YÖNELİK REHBERLİK VE FARKINDALIK SEMİNERİ DÜZENLENİYOR

Yozgat Sivil Toplumla İlişkiler İl Müdürlüğü tarafından il merkezinde faaliyet gösteren dernek yöneticilerine yönelik farkındalık eğitimi verilecek.

Valilik konferans salonunda düzenlenecek “Rehberlik ve Farkındalık Eğitimi”nde İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürü Hakkı Yurtlu, dernekler mevzuatına dair bilgi paylaşırken, Sosyal Hizmet Merkezi personeli sosyolog Merve Er ise aile ve kurumsal ilişiler bazında etkili iletişim konusunda katılımcıları bilgilendirecek.

Derneklerin mülki idare amirliklerine vermekle yükümlü oldukları bildirimler başta olmak üzere diğer iş ve işlemlerin çoğunluğunun elektronik ortamda DERBİS üzerinden yapan dernek yöneticilerine uygulamalı eğitim verilecek. 21 Eylül 2023 Perşembe günü Valilik Konferans Salonu’nda düzenlenecek programda ayrıca, derneklerin defter ve kayıtları tutma, iç denetim ve denetim, kara paranın aklanması ile terörizmin finansmanının önlenmesi gibi konuların yanı sıra kurumsal kimlik ve kurumsal çalışma hususuna farkındalık oluşturulacak.

Diğer yandan, Kamu- STK işbirliğinin güçlenmesi kapsamında, dernek yöneticilerine yönelik etkili iletişim konusunda hem farkındalık oluşturulacak hem de bilgilendirme yapılacak.

18/09/2023 20:59
Yozgat'ta Günün Haberleri
YOZGAT'TA 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU
hava durumu
YOZGAT İÇİN GÜNÜN NAMAZ VAKİTLERİ