SORGUN TSO'NUN DÜZENLEDİĞİ YAPAY ZEKA SEMİNERİ İLGİ GÖRDÜ

SORGUN TSO'NUN DÜZENLEDİĞİ YAPAY ZEKA SEMİNERİ İLGİ GÖRDÜ

Sorgun'da, Sorgun Ticaret ve Sanayi Odası ile TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi işbirliği ile Yapay Zekâ başlıklı seminer düzenlendi. Seminere öğrenciler büyük ilgi gösterdi.

Sorgun Meslek Yüksekokulu Konferans Salonu’nda gerçekleşen ve sunumunu TOBB ETÜ Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ahmet Murat Özbayoğlu'nun yaptığı seminerde günümüzün ve geleceğin teknolojisi olarak adlandırılan yapay zekâ hakkında çarpıcı bilgiler verildi. Yapay zekayı her yönüyle değerlendiren fikirler ele alındı. Türkiye’de iş sektöründe % 60’a yakın orandaki işleri yapay zekanın riske sokabileceğini değerlendiren Özbayoğlu, finans, akıllı tarım, savunma, eğitim gibi alanlarda ise yapay zekânın faydalarından bahsetti. Son bölümde katılımcılarından gelen soruları cevaplayan Özbayoğlu’na plaket takdimi ile program son buldu.

Seminere Sorgun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi Murat Altunok, Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Sami Erdoğan, Sorgun İlçe Milli Eğitim Müdürü Musa Öcal, Osman Çavuş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrenci ve öğretmenleri katıldı.

15/09/2023 01:30
Yozgat'ta Günün Haberleri
YOZGAT'TA 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU
hava durumu
YOZGAT İÇİN GÜNÜN NAMAZ VAKİTLERİ