SORGUN OSMAN ÇAVUŞ MESLEK LİSESİ EYLÜLDE HİZMETE AÇILACAK

SORGUN OSMAN ÇAVUŞ MESLEK LİSESİ EYLÜLDE HİZMETE AÇILACAK

Sorgun İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Kaya, inşaat çalışmalarına 2017 yılında başlanılan Osman Çavuş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin, 2020-2021 Eğitim Öğretim yılında hizmete açılacağını belirtti.

Okul inşaatında sona yaklaşıldığı bilgisini veren Kaya AA muhabirine yaptığı açıklamada “Yeni binamız 24 derslikli ve 3 atölye binasından oluşuyor. Proje maliyeti 15 milyon 500 bin lira olan yeni okulumuzun gelecek yıl eğitim öğretime açılacak olması bizleri son derece memnun ediyor. Çünkü, bu okulda eğitim öğretim gören öğrencilerimiz, Nene Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu lisesinde eğitim öğretim görüyorlardı. Önümüzdeki yıl kendi binalarına geçecekler. Son yeni koronavirüs dalgasında meslek lisesi öğrencilerimizin, başarılı çalışmalar yaptıklarını gördük. Öğrencilerimizin, kendi okullarına geçtikleri zaman, daha başarılı olacaklarına ve yeni çalışmalara imza atacaklarına inanıyorum” dedi.

Kaya, proje kapsamında yapımına başlanılan 200 kişilik erkek öğrenci yurdunun inşaatının da aynı eğitim öğretim yılına yetişeceğini sözlerine ekledi.

27/05/2020 20:54
Yozgat'ta Günün Haberleri
YOZGAT'TA 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU
hava durumu
YOZGAT İÇİN GÜNÜN NAMAZ VAKİTLERİ