MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜNDEN YENİ DÖNEM ÖNCESİ OKUL DENETİMİ

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜNDEN YENİ DÖNEM ÖNCESİ OKUL DENETİMİ

Yozgat İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, yeni eğitim öğretim dönemi için okullardaki gerekli tüm tedbirlerin alındığını belirterek, eğitime hazır olduklarını ve öğrencileri beklediklerini söyledi.

21 Eylül Pazartesi günü okul öncesi ve ilkokul 1. Sınıflarda eğitimin başlayacak olması dolayısıyla Yozgat’ta İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, ilçelerde ise ilçe milli eğitim müdürleri okulları gezerek öğrencilerin ortak kullanım alanlarını denetlediler.
İl Milli Eğitim Müdürü Yazıcı, yeni eğitim öğretim dönemi için okullarda gerekli bütün tedbirlerin alındığını belirterek, “21 Eylül Pazartesi günü okul öncesi ve ilkokul birinci sınıflar için başlayacak olan yüz yüze eğitim için alınan önlemler kapsamında okullarımız ve çevresi dezenfekte edilerek okullarımıza maske ve dezenfektan malzemeleri gönderilip, okullarımızın duvarlarına salgın döneminde uyarıcı afiş ve levhalar asıldı. Tüm okullarımızda ateş ölçer tedarik edilerek, sınıflarda öğrencilerimizin oturma düzeni sosyal mesafe kurallarına dikkat alınarak ayarlanıp, uyarıcı stickerlar yapıştırıldı.”dedi.

ÖĞRENCİ SERVİSLERİ DE BİLGİLENDİRİLDİ

Öğrenci servis şoförlerinin de bilgilendirildiğini söyleyen Yazıcı, “Servis şoförlerimize yönelik broşürler hazırlanarak, tedbirler hakkında bilgi verilip gerekli denetimler yapılacak ve öğrenci servisleri dezenfekte edilecektir. Yapılan yoğun toplantılar ve denetimler neticesinde göz aydınlığı evlatlarımız için her türlü tedbirler alınmış, okullarımız öğrencilerimiz için hazır hale getirilmiştir. Öğretmenlerimizin teneffüslerde sosyal mesafeye dikkat etmeleri için gerekli tedbirler alınarak, öğrencilerimize okul yöneticileri ve öğretmenlerimiz tarafından salgınla ilgili bilgilendirme yapılacaktır. Sınıflarda ve ortak kullanım alanlarında el dezenfektanı ve maskeler müdürlüğümüzce alınmış ve okullarımıza teslim edilmiştir. 21-25 Eylül günlerinde yapılacak uyum eğitim süresince yönetici, öğretmen, personel ve öğrencilerimize Müdürlüğümüzce alınan maskeler ücretsiz olarak verilecektir. Okullarımızda sosyal mesafenin korunması için gerekli uyarıcı işaretlemeler yapılmıştır. Okullarımızda alınan tedbirlerle ilgili olarak velilerimizle okul yönetimlerince sosyal mesafeye dikkat edilerek toplantılar yapılıp, gerekli bilgilendirmeler yapılmaktadır. Okullarımıza gönderilen malzemelerin tamamı bakanlığımız tarafından gönderilen ödeneklerle karşılanmakta olup, bu kapsamda hiçbir velimizden ücret talep edilmemiş ve edilmeyecektir. Okullarımızda ve servislerde alınan tedbirlerle ilgili denetimler aralıksız devam edecektir. Okullarımızın eğitime hazırlanmasında emeği geçen yönetici, öğretmen ve çalışan tüm personelimize teşekkür eder, sağlık, başarı ve huzur dolu bir eğitim-öğretim yılı dileriz.”temennisinde bulundu.

18/09/2020 17:38
Yozgat'ta Günün Haberleri
YOZGAT'TA 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU
hava durumu
YOZGAT İÇİN GÜNÜN NAMAZ VAKİTLERİ