EĞİTİM-BİR SEN ŞUBESİ YOZGAT İL GENELİNDE 3 404 ÜYEYE ULAŞTI

EĞİTİM-BİR SEN ŞUBESİ YOZGAT İL GENELİNDE 3 404 ÜYEYE ULAŞTI

4688 sayılı "Kamu Görevlileri Sendikaları ve Toplu Sözleşme Kanunu"nda yer aldığı şekilde her yıl Mayıs ayında yapılan  yetkili sendika belirleme çalışmaları kapsamında Yozgat İl, İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinde ve Bozok Üniversitesi'nde sendika üye sayıları tespit çalışmaları tamamlanmış, Yozgat'ta Eğitim Hizmet Kolu'nda örgütlü sendikaların başkan ve yöneticilerinin katılımıyla yapılan mutabakat toplantısında tutanaklar imza altına alınmıştır.

2023 yılı Mutabakat döneminde de Yozgat Merkez ile 12 ilçe ve Bozok Üniversitesi'nde Eğitim Hizmet  Kolunda Eğitim-Bir-Sen 3404 üye sayısı ile yetkisini sürdürmüştür. İmzalanan mutabakatta il genelinde 3404 Eğitim Bir-Sen üyesine karşın  en yakın sendika üye sayısı toplamı1832 kalmıştır. Eğitim-Bir-Sen Yozgat Şubesi teşkilatı olarak  bu durumun haklı gururunu yaşıyoruz.

Eğitim-Bir-Sen Yozgat Şubesi olarak  10 yıldır  kesintisiz süren yetkiyi almadaki başarımız yalnızca bizim değil, tüm üyelerimizin başarısıdır. 

Eğitim-Bir-Sen olarak ilimizde  binleri, ülke genelinde çalışan milyonları temsil etmenin sorumluluğunun farkındayız. Yaptığımız işin uzun soluklu zorlu bir iş olduğunun da bilincindeyiz. Bu anlamda; 1992 yılında Onursal Genel Başkanımız Mehmet Akif İnan’ın açtığı yolda ve oluşturduğu dinamizm ile medeniyet ve değer odaklı yeni sendikal anlayışla, sorunun yandaşı değil çözümün paydaşı olarak rekabet zemininde hizmet sendikacılığı anlayışı ile hak arama mücadelemizde kamu çalışanlarımız adına önemli kazanımlar elde ettik. Kamuda özgürlük alanlarının genişlemesini sağladık. Taleplerimizin karşılık bulmadığı, tarafımıza yapılan tekliflerin yetersiz olduğu dönemlerde demokratik çerçevede dik durmaktan, söylem geliştirmekten de ortaya eylem koymaktan da geri durmadık. Ayrıca  ‘Milli’ sıfatıyla uyumlu, yerli değerlerle donanmış, tarihi, kültürü ve kökleriyle barışık ülkemizin en büyük sivil toplum kuruluşlarından biri olarak  her zaman  demokrasinin, Milli İradenin yanında olduk.

Bundan sonrada Yeni Türkiye Yüzyılı"nda ilk adımı atan öncülerimiz gibi,
mücadelemizi demokratik çerçevede kırmadan dökmeden, ayrıştırmadan kamu çalışanlarımızın  ekonomik ve sosyal haklarının geliştirilmesi için emek, ekmek ve hak mücadelemize devam edecek, inancın, sağduyunun, vicdanın ve medeniyet değerlerimizin ışığında yol yürüyecek, kamu çalışanlarının sesi, savunucusu olmaya yeni kazanımlar elde etmeye devam edeceğiz. 

Yetkiyi taçlandırdığımız bu dönemde Eğitim Bir-Sen’li olmanın sorumluluğunu ve çalışkanlığını sergileyerek il merkezimizde,  ilçelerimizde ve üniversitemizde yetkiyi devam ettirerek hak, özgürlük, emek ve ekmek mücadelesi yürütürken aynı zamanda da millet iradesini daim kılarak, Hakk’ı yüceltmek gibi soylu bir davanın neferi olan il, ilçe, üniversite  başkan ve yönetim kurulu üyelerimize, kadın komisyonlarımıza, dava arkadaşlarıma sonsuz teşekkür ediyorum. Sendikal varlığımız olan Eğitim Bir-Sen’in asil üyelerine bizlere verdikleri destek ve duydukları güvenden dolayı şükranlarımı sunuyor, Kuruluşundan bugüne emek, ömür ve gönül verenlere teşekkür ediyorum.

25/05/2023 06:30
Yozgat'ta Günün Haberleri
YOZGAT'TA 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU
hava durumu
YOZGAT İÇİN GÜNÜN NAMAZ VAKİTLERİ