BOZOK ÜNİVERSİTESİNDE YENİ DÖNEMDE 18 BÖLÜM HİZMETE AÇILACAK

BOZOK ÜNİVERSİTESİNDE YENİ DÖNEMDE 18 BÖLÜM HİZMETE AÇILACAK

Fiziki altyapısı ve mevcut kadrosuyla  gelişimini sürdüren Yozgat Bozok Üniversitesi , fakülte, yüksekokul, meslek yüksekokulları ve lisansüstü eğitim bünyesinde açtığı yeni bölümlerle ve programlarla Türk eğitimine  katkı sunmaya devam ediyor. 20 bini aşkın öğrencisi bulunan  Yozgat Bozok Üniversitesi, 2021-2022 eğitim-öğretim yılında öğrenci alımlarını gerçekleştirerek  9 Önlisans, 3 Uzaktan Eğitim (Önlisans), 2 Lisans ve 4 Lisansüstü bölüm ve programlarını hizmete sunacak .

Yozgat Bozok Üniversitesinde mevcut akademik birimlere ek olarak  yeni akademik yılda, bölgenin gerek ekonomik gerek sağlık, gerekse sosyo-kültürel yapısına büyük katkılar sağlayabilecek öğrencilerin yetiştirileceği bölüm ve programlar şöyle açıklandı :

Merkez Kampüs: Diş Hekimliği Fakültesi

Akdağmadeni Sağlık Yüksekokulu: Hemşirelik Bölümü

Akdağmadeni Meslek Yüksekokulu: Grafik Tasarım Programcılığı

Çekerek Fuat Oktay Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu: İlk ve Acil Yardım

Sorgun Meslek Yüksekokulu: Raylı Sistemler ve Makine Teknolojisi

Yozgat Meslek Yüksekokulu: Elektronik Teknolojisi - Grafik Tasarımı- İç Mekan Tasarımı- Sivil Savunma ve İtfaiyecilik

Ayrıca salgın süreciyle birlikte bir sorumluluk ve gereklilik haline gelen uzaktan eğitim süreçlerini yükseköğretimin öngördüğü çerçevede hayata geçiren üniversitemiz Boğazlıyan Meslek Yüksekokulu Bilgisayar Programcılığı, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Çocuk Gelişimi, Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik programlarını uzaktan öğretim yoluyla verecek.

Bu yıl lisansüstü eğitimde de kararlılıkla başarıyı hedefleyen üniversitemiz Lisansüstü Eğitim Enstitüsü bünyesinde Zootekni, Matematik Eğitimi, Fizyoloji, İş Sağlığı ve Güvenliği Yüksek Lisans programlarına öğrenci alacak.

Yeni açılan bölüm ve programlarla ilgili olarak yazılı bir açıklama yapan  YOBÜ rektörü  Prof. Dr. Ahmet Karadağ yaptığı şunları söyledi:

 “Yozgat Bozok Üniversitesi olarak Devlet üniversiteleri arasında daha fazla söz sahibi ve marka üniversite olmak adına kendimizi her alanda yeniliyoruz. Üniversitemiz bünyesinde yeni açılan bölümler ve programlar da bu büyük değişimin ve gelişimin işaretleridir. Yeni açılan bölüm ve programlarla birlikte bizi tercih edecek ve Yozgat Bozok Üniversitesi ailesine katılacak öğrencilerimizi sabırsızlıkla bekliyoruz. Yeni bölüm ve programlarımız üniversitemiz, aday öğrencilerimiz, şehrimiz ve ülkemiz için hayırlı olsun.”

10/07/2021 00:41
Yozgat'ta Günün Haberleri
YOZGAT'TA 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU
hava durumu
YOZGAT İÇİN GÜNÜN NAMAZ VAKİTLERİ