ANADOLU ÜNİVERSİTELER BİRLİĞİNDEN YOZGAT’TA TANITIM ve TERCİH FUARI

ANADOLU ÜNİVERSİTELER BİRLİĞİNDEN YOZGAT’TA TANITIM ve TERCİH FUARI

Anadolu Üniversiteler Birliği (AÜB) Üniversite Tanıtım ve Tercih Fuarlarının beşincisi, Yozgat Bozok Üniversitesi ev sahipliğinde, Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirildi.

Üniversite adayı gençlerin hem üniversiteleri daha yakından tanımaları hem de doğru tercih yapabilmeleri adına Anadolu Üniversiteler Birliği tarafından düzenlenen fuarın beşinci ayağı YOBÜ’nün  ev sahipliğinde yapıldı. Alanında uzman personel ile fuarda yerini alan üniversite temsilcileri, üniversite adayı gençlere ve ailelerine bilgiler aktardı.

Fuara aralarında Abdullah Gül Üniversitesi, Amasya Üniversitesi, Ardahan Üniversitesi, Çankırı Karatekin Üniversitesi, Çorum Hitit Üniversitesi, Erciyes Üniversitesi, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi, İnönü Üniversitesi, Kayseri Üniversitesi, Kırıkkale Üniversitesi, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi, Niğde Ömer Halis Demir Üniversitesi, Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi, Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi ve Üniversitemizin bulunduğu toplam 17 üniversite katıldı.

25 Temmuz-03 Ağustos 2022 tarihleri arasında 10 ilde düzenlenecek Üniversite Tanıtım ve Tercih Fuarının Yozgat durağının açılışına Bozok Üniversitesi  Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karadağ, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Güngör Yılmaz, Genel Sekreter Prof. Uğur Kölemen, Dekanlar, İdari ve Akademik Personel, Anadolu Üniversiteler Birliği (AÜB) temsilcileri ve öğrenciler katıldı.

Açılış töreninde konuşma yapan Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Karadağ bir yıl önce kurulan Anadolu Üniversiteler Birliği’nin kısa zamanda büyük işler başardığını, yine üye üniversitelerle birlikte gerçekleştirilen tercih fuarlarının da öğrencilerimize tercih döneminde büyük bir imkân ve kolaylık sağlayacağını belirtti

Anadolu Üniversiteler Birliğinin Üniversite Tanıtım ve Tercih Fuarı Kırşehir, Nevşehir, Niğde, Kayseri ve Malatya şehirlerinde düzenlenecek fuarlar ile devam edeceği bilidirildi.

30/07/2022 04:31
Yozgat'ta Günün Haberleri
YOZGAT'TA 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU
hava durumu
YOZGAT İÇİN GÜNÜN NAMAZ VAKİTLERİ