YOZGAT’TA 4 AYDA 50 KİLOMETRE ALT YAPI BORUSU DEĞİŞTİRİLDİ

YOZGAT’TA 4 AYDA 50 KİLOMETRE ALT YAPI BORUSU DEĞİŞTİRİLDİ

Yozgat Belediyesi geçen yıl Ekim ayı içerisinde temelini atarak başlattığı alt yapı borularını değiştirme çalışmalarını hızla sürdürüyor. Kent merkezinde yaklaşık 204 kilometrelik su şebeke hattı ile 60 kilometrelik kanalizasyon şebeke hattını yenilemeyi planlayan Yozgat Belediyesi 4 aylık süreçte 40 kilometre uzunluğunda içme suyu, 10 kilometre uzunluğunda da kanalizasyon borularını değiştirdi. Yaklaşık 16 milyon liraya ihale edilen asbestli içme suyu borularının değişimi Yozgat’ta vatandaşlar arasında takdirle karşılanıyor.

Konuya ilişkin yerel medyaya bilgi veren Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, şehrin altyapısında özellikle su şebekesinde büyük sıkıntılar yaşandığını Yozgat’ta 40-50 yıl önce yapılmış pek çoğu asbestli borulardan oluşan bir altyapının olduğunu belirterek şunları söyledi:

"Şehrimize verdiğimiz suyun üçte ikisi neredeyse kayboluyordu. Dolayısıyla biz de Avrupa Yatırım Bankası aracılığıyla bir proje hazırladık. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığımız da destek oldu. Şu anda projemizde 4 ayı geride bıraktık. Bu dört aylık zaman dilimi içerisinde 40 kilometre içme suyu, 10 kilometre de kanalizasyon hattını yeniledik. Çalışmalarımız büyük bir hızla devam ediyor. Şehrimizde 204 kilometre su şebekesinin yanında 60 kilometre de kanalizasyon şebekesini yenileyeceğiz"

 
20/01/2023 04:16
Yozgat'ta Günün Haberleri
YOZGAT'TA 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU
hava durumu
YOZGAT İÇİN GÜNÜN NAMAZ VAKİTLERİ