YERKÖY BELEDİYESİNDE GÖREV DEVİR TESLİM TÖRENİ

YERKÖY BELEDİYESİNDE GÖREV DEVİR TESLİM TÖRENİ

Yerköy Belediye Başkanı seçilen Avukat Fatih Arslan, mazbatasını aldı
31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçim’inde, AK Parti'den Yerköy İlçe Belediye Başkanı seçilen Avukat Fatih Arslan, mazbatasını aldı.
Arslan, belediye başkanlığı mazbatası Yerköy Adliyesi'nde seçim hâkimi tarafından verildi.
Kalabalık bir grupla Yerköy Belediyesi'nde eski Belediye Başkanı Ferhat Yılmaz’dan başkanlığı devralan Fatih Arslan devir teslim töreninde yaptığı konuşmada Arslan, "Mazbatamızı aldıktan sonra, Yerköy Belediyemizde gerçekleştirdiğimiz devir teslim töreni ile birlikte görevimize başladık. Milletimizin emanetine sahip çıkarak, göz bebeğimiz Yerköy’ümüze hizmet için ilk günkü aşk ve heyecanla çalışmaya devam edeceğiz." dedi.
Arslan, Yerköy'e hizmet etmek için çıktıkları bu kutlu yolda Allah'ın kendilerini mahcup etmemesini ve ilçelerine ve ülkeye güzel hizmetler yapmayı nasip etmesini diledi.
Mazbatayı almanın büyük bir sorumluluk olduğunu vurgulayan Arslan, "Hiçbir makam ve mevkinin aramıza girmeyeceği kuvvetli bağlar kurmaya geldik." dedi.
Avukat Fatih Arslan kimdir? 
Yozgat'ın Yerköy ilçesinde 1979'da doğan Fatih Arslan, ilk, orta ve lise eğitimini Yerköy'de tamamladı. 
2004 yılında Çankaya Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olan Arslan, AK Parti'nin kuruluşundan itibaren çeşitli kademelerinde görev aldı. 
2017 yılında Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Hukuku alanında yüksek lisans eğitimini tamamlayan Arslan, 2015, 2018 ve 2023 yıllarında AK Parti Yozgat milletvekili aday adayı oldu.
Yerköy İlçe Belediye Başkanı Arslan, evli ve 2 çocuk babasıdır.

05/04/2024 04:29
Yozgat'ta Günün Haberleri
YOZGAT'TA 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU
hava durumu
YOZGAT İÇİN GÜNÜN NAMAZ VAKİTLERİ