YARALI YAVRU KÖPEĞE BELEDİYE VETERİNER EKİBİ SAHİP ÇIKTI

YARALI YAVRU KÖPEĞE BELEDİYE VETERİNER EKİBİ SAHİP ÇIKTI

Yozgat’tan Sungurlu’ya gidiş istikametindeki Belediye Asfalt Plenti Tesislerinin 500 metre ilerisinde bulunan Cehrilik Mevki’i sapağından dönerek şehrin gürültüsünden uzakta piknik yapmak ve madımak toplamak isteyen Ali Dursunoğlu ve eşi, acı içinde inleyerek yanlarına gelen bir yavru köpeğin, yaralı olduğunu tespit ettiler.

Kuduz veya uyuz hastalığı olabileceği ihtimalini düşünerek yaralı hayvana kendilerinin yapabileceği bir şey olmadığının da bilinciyle Yozgat Belediyesi veterinerlik hizmetleri biriminin yardımını talep eden bu duyarlı vatandaşlara Belediye yetkilileri de kayıtsız kalmayarak derhal ekip gönderdi.

İhbar mahalline bir veteriner hekim ile bir teknik eleman, hayvan barınağı aracıyla on dakika gibi kısa bir sürede ulaşarak yaralı köpeğe derhal ilk yardım uygulaması yaptılar.

Sağ gözünün altında ağır bir yara bulunan köpeğin, üç veya dört gün önce saldırıya uğramış olabileceğini tahmin ettiğini belirten ekip yetkilisi, hayvanın ön bacaklarındaki durumun ise ancak barınak imkânlarıyla tespit edilebileceğini belirtti.

Ekibi yöneten veteriner hekim, durumu ihbar eden vatandaşlarımıza bu duyarlılıklarından dolayı teşekkür ederken, bu tür saldırılar sonucunda hayvanlarda enfeksiyon oluşabileceği ve insan sağlığını da tehlikeye atabileceğinden, köpeğe herhangi bir müdahalede bulunmamalarını da olumlu bulduğunu ifade etti.daha sonra köpeği büyük bir ihtimamla kafese koyarak Yozgata hareket eden Belediye ekibi köpeği tedavi ettiler.

14/05/2024 04:35
Yozgat'ta Günün Haberleri
YOZGAT'TA 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU
hava durumu
YOZGAT İÇİN GÜNÜN NAMAZ VAKİTLERİ