DOĞANKENT BELEDİYESİNDE %35 ZAM SÖZLEŞMESİ İMZALANDI

DOĞANKENT BELEDİYESİNDE %35 ZAM SÖZLEŞMESİ İMZALANDI

Hizmet İş Sendikası ile Doğankent Belediyesi arasında 3 yıl süreli toplu iş sözleşmesi imzalandı. Doğankent Belediye Başkanı Doğan Sungur ile Hizmet İş Sendikası Yozgat Şube Başkanı Ferman Zararsız arasında belediye başkanlığı makamında imzalanan toplu iş sözleşmesi ile sendika üyesi kadrolu işçiler ve şirket çalışanı işçilerin ücretlerine %35 zam yapıldı.  

İmza töreni sonrası bir açıklama yapan Hizmet İş Sendikası Yozgat Şube Başkanı Ferman Zararsız şöyle konuştu: “Önce insan, önce emek diyen, emeğin ve alın terinin üzerinde pazarlık yapmayan, her zaman çalışanın yanında olan kıymetli Doğankent Belediye Başkanımız Doğan Sungur’a sendikamız şahsım ve emekçi kardeşlerimiz adına teşekkür ederim.  İmzalanan toplu iş sözleşmesi ve ek protokol sendikamız üyesi emekçi kardeşlerimize hayırlı uğurlu olsun.”  

Doğankent Belediye Başkanı Doğan Sungur da; “Çalışanlarımızın emeklerini karşılıksız bırakmamaya çalışıyoruz. İmza altına aldığımız sözleşme ve protokol çalışanlarımıza hayırlı uğurlu olsun” dedi. 

 
21/01/2023 04:07
Yozgat'ta Günün Haberleri
YOZGAT'TA 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU
hava durumu
YOZGAT İÇİN GÜNÜN NAMAZ VAKİTLERİ