ÇAMLIKTAKİ TESİSİN MUSLUKLARINI SÖKÜP AYNALARINI DA  KIRIYORLAR

ÇAMLIKTAKİ TESİSİN MUSLUKLARINI SÖKÜP AYNALARINI DA KIRIYORLAR

Yozgat’ın Milli Parkı Çamlıktaki mescit ,lavabo ve tuvaletin bulunduğu tesisin sıklıkla tahrip edilmesi Belediyenin tepkisine yol açtı.Tesis içerisindeki lavabo muslukları ile kapıların kimliği belirlenemeyen kişiler tarafından kırılması , aynaların parçalanması ve bu tür saldırı eylemlerinin sıkça yapılması Belediye yetkililerini çileden çıkardı.Yozgat Belediyesi whatsapp üzerinden konuya ilişkin imzasız bir açıklama yaparak  Belediyenin çamlık göleti  yanındaki tesis içerisinde yer alan  lavabo musluklarınını ve aynaları kıran saldırganları kınadı.Lavabolarda meydana gelen tahribatlarla ilgili olarak saldırganların yakalanması ve cezalandırılması için gereken çalışmaların başlatıldığı da bildirildi.

Yozgat Belediyesi  imzasız açıklamasında konuya ilişkin bilgi verirken tepkisini şöyle dile getirdi :

“Türkiye’nin ilk milli parkı Çamlık Milli Parkımız  hemşehrilerimizin ve şehrimize gelen misafirlerimizin en çok ziyaret ettiği yerlerin başında geliyor. Çamlık Milli Parkımızda içerisinde bulunan tesislerimiz ve mescit, lavabo gibi tesisilerimiz ekiplerimiz tarafından düzenli olarak kontrol edilerek gerekli çalışmalar yapılıyor.

Son günlerde yaptığımız incelemelerde gördük ki Çamlık Milli Parkımızı ziyaret eden misafirlerimizin istifadesine sunulmuş lavabo ve tuvaletlere düzenli olarak zarar veriliyor.

Çamlık Milli Parkımızda karşılaştığımız bu manzara bizleri ziyadesiyle üzdü. Buraya harcanan emek ve para şehrimizin cebinden çıkıyor, bunları yapanları kınıyoruz. Milli servetimize hep birlikte sahip çıkmalı ve korumalıyız.

Hemşehrilerimizin ve Çamlık Milli Parkımızı ziyaret eden misafirlerimizin kullanımına açık lavaboların bu hale gelmesine neden olan kişiler hakkında gerekli çalışmaları başlatmış bulunuyoruz.Saldırganları yakalayıp gereğini yapacağız “

31/07/2022 04:33
Yozgat'ta Günün Haberleri
YOZGAT'TA 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU
hava durumu
YOZGAT İÇİN GÜNÜN NAMAZ VAKİTLERİ