BOĞAZLIYANDA ÜÇ BOYUTLU ATATÜRK SİLÜETİ PROJESİ

BOĞAZLIYANDA ÜÇ BOYUTLU ATATÜRK SİLÜETİ PROJESİ

Boğazlıyan Belediye Başkanı Gökhan Coşar, ölümünün 82’nci yılında saygıyla, sevgiyle ve özlemle andığımız Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk sevgisini 3 boyutlu Atatürk Silüeti inşa ettirerek bir kez daha gösterdi. İlçe halkı için büyük bir sürpriz olan süliet büyük takdir topladı. Başkan Coşar, “Bunlar Mustafa Kemal Atatürk’e ve vatandaşlarımıza olan sevgimizin eseridir” dedi.

Boğazlıyan Belediye Başkanı Gökhan Coşar’’ın ilçe halkına özel hediyesi olarak düşündüğü 3 boyutlu Atatürk Silüeti projesi Terminal Kavşağı’nda hayata geçti.
“SEVGİMİZİN ESERİDİR”

Geçtiğimiz hafta başlayan çalışmalarla birlikte Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ortaya çıkan silüeti ilçeye ayrı bir güzellik kattı. Işıklandırma çalışmalarının da kısa sürede tamamlanması beklenen Atatürk Silüeti Boğazlıyan’da yaşayan binlerce insanın beğenisini kazanırken, projenin mimarı Belediye Başkanı Gökhan Coşar “Boğazlıyanlı hemşehrilerim için, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk için ne yapsak azdır. Bunlar Mustafa Kemal Atatürk’e ve vatandaşlarımıza olan sevgimizin eseridir” dedi.

Atatürk silueti projesinde 38 adet çelik boru kullanıldı, genişliği 4.70, uzunluğu ile 9.5 metre olarak inşa edildi. 3 boyutlu modelleme tekniği ile yapılan proje, gerçekleştirilen ışıklandırma çalışması ile birlikte geceleri ayrı bir görsel zenginlik sergileyecek.
Boğazlıyan Belediyesi’nin Atatürk silueti projesi ile taçlandırıldığını söyleyen vatandaşlar, Başkan Gökhan Coşar’a teşekkür etti.

10/11/2020 20:16
Yozgat'ta Günün Haberleri
YOZGAT'TA 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU
hava durumu
YOZGAT İÇİN GÜNÜN NAMAZ VAKİTLERİ