BAŞKAN KÖSE: SU ŞEBEKESİNİN 60 KİLOMETRELİK KISMINI YENİLEDİK

BAŞKAN KÖSE: SU ŞEBEKESİNİN 60 KİLOMETRELİK KISMINI YENİLEDİK

Her sabah çalışmaları yerinde takip edip bilgi aldıktan sonra mesaiye başlayan Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, altyapı çalışmalarının yoğun bir şekilde devam ettiğini belirterek, kent içerisinde yaklaşık 60 kilometre içme suyu şebekesi yenilendiğini, 30 kilometresinde abone bağlantılarının tamamlandığını söyledi.

Yozgat Belediye  Başkanı  Köse, şehrin altyapısının yanında tüm abone bağlantılarının da yenileneceği kaydederek  sürdürülen çalışmalar hakkında özetle şunları söyledi :

"Bilindiği üzere Yozgat'ta asrın projesi ile içme suyu şebekesini yeniliyoruz. Şu ana kadar yaklaşık 30 kilometre abone bağlantılarını yeniledik. Ekiplerimiz gece gündüz demeden sahada çalışmalarını büyük bir gayretle sürdürüyorlar. Altyapısı tamamlanan bölgemizde vatandaşlarımızın mağdur olmaması için hemen asfalt ve diğer işlemlerini de tamamlıyoruz. Bu projemizi hayata geçirmekteki amacımız; su kayıp kaçağını önlemenin yanında şehrimizin ve vatandaşımızın parasının 1 kuruşunun bile boşa gitmemesi içindir. Suya ödediğimiz aylık enerji faturası 11 Milyon TL diğer masraflarla birlikte bu rakam 13-14 Milyon TL’yi buluyor. Sudaki tahsilatımız ise sadece 2,5 Milyon lira. Sadece elektrikten kaybımız Yozgatlı vatandaşımızın, garip, gurabanın cebinden çıkan para 7 Milyon lira. Hizmete gidecek para bir yılda 84 milyon lira ve 10 yılda 840 Milyon lira bu çok büyük bir rakam. Sağlık açısından son derece önem arz eden bu sorunun da bu şekilde üstesinden geleceğiz."

17/05/2023 01:47
Yozgat'ta Günün Haberleri
YOZGAT'TA 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU
hava durumu
YOZGAT İÇİN GÜNÜN NAMAZ VAKİTLERİ