BAŞKAN FERHAT YILMAZ: AZERBEYCANIN YÜREKTEN YANINDAYIZ

BAŞKAN FERHAT YILMAZ: AZERBEYCANIN YÜREKTEN YANINDAYIZ

Yerköy Belediyesi Ekim ayı meclis toplantısında Azerbaycan’a destek mesajı verildi. Ekim ayı meclis toplantısı Belediye Başkanı Ferhat Yılmaz, başkanlığında yapıldı.
Belediye Toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıda Azerbaycan’a destek bildirisi okundu ve “Türkiye, her zaman ve her şartta Azerbaycan’ın yanında olarak destek vermeye devam edecektir” denildi.

Yerköy Belediye Başkanı Ferhat Yılmaz yaptığı açıklamada;Azerbaycan’ın yalnız olmadığını vurgulayarak her zaman kardeş ülkenin yanında oluklarını söyledi.
Başkan Yılmaz, “Ermenistan’ın uluslararası hukuk kurallarını hiçe sayarak, Azerbaycan topraklarını işgal ve Yukarı Karabağ’daki ateşkesi ihlal ederek Azerbaycan’a yönelik gerçekleştirdiği saldırıları şiddetle kınıyoruz. Halkının güvenliğini ve toprak bütünlüğünü sağlamak amacıyla Azerbaycan’ın gerçekleştirdiği savunmasını destekliyoruz. Ermenistan uzun yıllardır sivillere yönelik katliam ve cinayetlerini adeta bir devlet politikası haline getirerek devam ettirmektedir. Bizler de Yerköy Belediye Meclisi ve Aziz hemşerilerimizin adına Azerbaycan’a desteğimizi deklare ediyoruz. Ermenistan saldırgan tutumlarıyla işgal ettiği yerleşim yerlerindeki sivilleri ve Azerbaycan askerlerini hedef alırken, insanlığa ve dünya barışına zarar verip bölge istikrarını zedelemektedir. Türkiye’nin hiçbir şekilde bu saldırganlığı kabul etmesi ve sessiz kalması mümkün değildir. Bizler, Azerbaycan’ın hukuksal ve doğal hakkı olarak gerçekleştirdiği tüm vatan savunması ve operasyonlarını sonuna kadar destekliyoruz. Bu vesileyle Yerköy Belediye Meclisi olarak, büyük üzüntü duyduğumuz hadiseler sonucu Can Azerbaycan’a başsağlığı, şehit düşen Azerbaycanlı kardeşlerimize Allah’tan rahmet, gazilere acil şifa diliyoruz. ‘Tek Millet, İki Devlet’ anlayışıyla Türkiye ve Azerbaycan dayanışmasının en güçlü şekilde süreceğini buradan gür sesle haykırıyoruz. Azerbaycan yalnız değildir ve hiç bir zaman yalnız kalmayacaktır. Canımızla, kanımızla ve tüm imkanlarımızla Azerbaycan’ın yayındayız.”ifadelerini kullandı.

08/10/2020 20:59
Yozgat'ta Günün Haberleri
YOZGAT'TA 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU
hava durumu
YOZGAT İÇİN GÜNÜN NAMAZ VAKİTLERİ