AKDAĞMADENİNDE YÖRESEL ÜRÜNLER PAKETLENEREK SATIŞA SUNULDU

AKDAĞMADENİNDE YÖRESEL ÜRÜNLER PAKETLENEREK SATIŞA SUNULDU

Akdağmadeni Belediyesi tarafından hayata geçirilen projelerden biri olan paketleme tesisinde paketlenen Gupse markalı bakliyat ürünleri raflardaki yerinİ almaya başladı.

Akdağmadeni Belediyesi’nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

‘’Üretken Belediyecilik, Üreten Akdağmadeni anlayışıyla gerçekleştirdiğimiz projelerimizin en önemli ayağı olan Akdağmadeni Belediyesi Paketleme Tesisi’nde paketlenerek hazır hale getirilen Akdağmadeni’nin öz markası ”Gupse” bakliyat ürünleri raflardaki yerini almaya başladı.

Vatandaşlarımızın Akdağmadeni’nin ilk ve tek markasına sahip çıkacağını düşünerek şu an sadece Akdağmadeni Yöresel Ürünler Satış Mağazasında satışa sunduğumuz bakliyat ürünleri Kuru Fasulye, Nohut, Kırmızı Mercimek, Bulgur ve Yeşil Mercimekten oluşuyor. Paketleme tesisimizde işlenerek paketlenen ürünlerimiz Türk Standartlar Enstitüsü tarafından incelenmiş, TSE-İSO-EN 9001, TSE-İSO-EN 14001,TSE-İSO-EN 22000 ve TSE-İSO-EN 45001 belgelerini almıştır. Toplamda 78 farklı ürünün paketleneceği tesisimizin “helal” gıda denetimleri de tamamlanmıştır. Bundan sonraki süreçte de Akdağmadeni köylerimizden topladığımız ürünlerimizi tesisimizde standartlara uygun olarak paketleyip satışını yapacağız. Böylelikle çiftçi vatandaşlarımızı destekleyip üretimlerini arttırmalarını sağlarken topraktan sofralara Akdağmadeni lezzetlerini birlikte taşıyacağız. Satış Noktası, Akdağmadeni Yöresel Ürünler Satış Mağazası – Şehit Mehmet KÖKLÜ Parkı altı. Haydi Akdağmadeni Gupse’ye sahip çıkalım birlikte büyüyelim."

19/05/2023 22:50
Yozgat'ta Günün Haberleri
YOZGAT'TA 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU
hava durumu
YOZGAT İÇİN GÜNÜN NAMAZ VAKİTLERİ