AKDAĞMADENİNDE  AK ÇAM KONAKLAMALI ORMAN PARKI PROJESİ

AKDAĞMADENİNDE AK ÇAM KONAKLAMALI ORMAN PARKI PROJESİ

Akdağmadeni Belediye Başkanı Uzm.Dr.Nezih Yalçın öncülüğünde projelendirilen ve ’’Akdağmadeni'nde neden olmasın?'' hedefiyle başlatılan Yozgat Turizminin gelişmesine katkı sunacak şekilde planlanan ,birçok yatırıma yön verecek ve oluşturacağı alt sektörler ile Akdağmadeni’nde kırsal kalkınmanın temellerini atacak EKO turizm çalışmalarında önemli bir mesafe katedilerek sonuca doğru yaklaşılıyor.

‘’Ak Çam Konaklamalı Orman Parkı’nın  inşasının yapılacağı Keçi Kalesi - Su Oluğu bölgesinde yaklaşık  500 dönüm orman alanının tahsis  ihalesi yapılarak  işletme hakkı Akdağmadeni Belediyesine verildi.

Projenin en önemli ayağı olan orman alanının tahsinin bugün yapılan ihale sonucunda Akdağmadeni Belediyesi’ne geçtiğini belirten Akdağmadeni Belediye Başkanı Uzm.Dr.Nezih YALÇIN konuya ilişkin şunları söyledi :

‘’ Bünyesinde konaklama alanları, restoran, kamp karavan alanları, karanlık gökyüzü izleme parkı, etkinlik alanları, yürüyüş rotaları, kış ve yaz gerçekleştirecek olan doğa sporları tesisleri ve insanların doğayla bütünleşeceği bir çok aktivitenin bulunacağı projemizin inşa edileceği alanın işletme hakkını çok şükür bugün itibariyle belediyemize almış bulunmaktayız.

Göreve geldiğimiz günden itibaren laf değil icraatlarımızla ilçemize değer kattık. Bundan sonraki süreçte de temellerini sağlam bir şekilde oluşturduğumuz projelerimiz bir bir gerçekleştirip ilçemizi farklı bir seviyeye çıkarak, Akdağmadeni'ni doğa turizmi merkezi haline getireceğiz. Bu tarihi ve önemli adımın ilçemize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. ‘’

26/03/2024 04:27
Yozgat'ta Günün Haberleri
YOZGAT'TA 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU
hava durumu
YOZGAT İÇİN GÜNÜN NAMAZ VAKİTLERİ