AKDAĞMADENİ'NDE BİR GÜNLÜĞÜNE SÜPER BAŞKANI OLDU

AKDAĞMADENİ'NDE BİR GÜNLÜĞÜNE SÜPER BAŞKANI OLDU

Akdağmadeni ilçesinde Atatürk İlkokulu 4-A sınıfı öğrencileri okudukları ‘Süper Başkan Zamanı Durduran Saat’ isimli kitabı uygulamalı olarak yaşadılar. Akdağmadeni Belediye Başkanı Nezih Yalçın’ın konuğu olan öğrencilerden Berat Kundura, Başkan Yalçın’ın makamına oturarak tıpkı kitaptaki gibi bir günde olsa ‘Süper Başkan’ olmaya çalıştı.

Akdağmadeni Atatürk İlkokulu 4-A sınıfı tarafından gerçekleştirilen ’’Okuma Çemberi’’ projesi çerçevesinde öğrenciler tarafından okunan ’’Süper Başkan Zamanı Durduran Saat’’ kitabı etkinliği Belediye Başkanı Uzm. Dr. Nezih Yalçın’ın ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Etkinlik çerçevesinde Belediye Başkanlık makamı temsilen 4-A sınıfı öğrencilerinden Berat Kundura’ya bırakıldı. Başkanlık makamında öğrencileri ağırlayan Belediye Başkanı Berat Kundura öğrenciler tarafından gelen soruları cevaplarken gelen talep ve isteklerinde hızlı bir şekilde gerçekleştirilmesi için gerekli birimlere talimat verdi. Başkanlık makamında öğrencilerle şehir yönetimi ve belediyecilik hakkında uzun uzun sohbet eden Başkan Kundura daha sonrasında Ak Konak’ta öğrencileri misafir etti.

Akdağmadeni Salebi eşliğinde öğrencilerle değerlendirmelerde bulunan Belediye Başkanı Berat Kundura bu anlamlı etkinlikte öğrencilerle bir araya gelmekten büyük mutluluk duyduğunu ifade etti. Temsili Başkan Kundura, ’’Makamın gerçek sahibi Belediye Başkanımız Uzm. Dr. Nezih Yalçın’a saygılarımı sunuyor bize bu onuru yaşattıkları için kendilerine şahsım ve arkadaşlarım adına çok teşekkür ediyorum’’ dedi.

 

"Okudukları kitabın içeriğini daha iyi anlamaları adına uygulamalı olarak bir gün geçirdik"

 

Etkinlik sonrasında Sınıf öğretmeni Fatih Sorucu ve beraberindeki öğrencilerle zaman geçiren Belediye Başkanı Uzm. Dr. Nezih Yalçın öğrencilerin merak ettiği sorular yanıtladı. ‘Emrinize amadeyiz’ ifadelerini kullanan Başkan Yalçın, ’’Fatih hocamız böyle bir etkinlikten bahsettiği anda çok sevindim ve ne zaman isterlerse belediyemizin kapılarının her zaman öğrencilerimize sonuna kadar açık olduğunu belirttim. Geleceğimizin teminatı kıymetli öğrencilerimizin bu anlamlı okuma etkinliği sonrasında okudukları kitabın içeriğini daha iyi anlamaları adına uygulamalı olarak bir gün geçirdik. Etkinliği düzenleyen Fatih Sorucu hocamıza, sürekli okuyarak kendilerini geliştiren parlak zihinleri güzel yüzlerinden belli olan kıymetli öğrencilerimize ziyaretleri için teşekkür ediyorum’’ diye konuştu.

Bir günlük ‘Süper Başkan’ oldu

15/11/2023 11:10
Yozgat'ta Günün Haberleri
YOZGAT'TA 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU
hava durumu
YOZGAT İÇİN GÜNÜN NAMAZ VAKİTLERİ