YOZGAT DAHİL 7 İL’DE FETÖYE YÖNELİK OPERASYON ..24 KİŞİ GÖZALTINDA

YOZGAT DAHİL 7 İL’DE FETÖYE YÖNELİK OPERASYON ..24 KİŞİ GÖZALTINDA

Adana merkezli 7 ilde FETÖ'ye üye meslekten ihraç edilmiş polis ile aktif hemşirelere yönelik operasyon düzenlendi. 24 şüpheli hakkında gözaltı kararı verilen operasyonda gözaltına alınan zanlılar sağlık kontrolünden geçirildi

ADANA - Adana merkezli 7 ilde FETÖ'ye üye meslekten ihraç edilmiş polis ile aktif hemşirelere yönelik operasyon düzenlendi. Gözaltına alınan zanlılar sağlık kontrolünden geçirildikten sonra emniyete götürüldü.

Adana Cumhuriyet Başsavcılığı FETÖ/PDY'ye üye meslekten ihraç edilmiş polis ile aktif hemşireye yönelik soruşturma başlattı. Bu kapsamında Adana Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri teknik ve fiziki olarak çalışma başlattı. Yapılan çalışmada Adana merkezli Karaman, Ankara, Yozgat, Mersin, Kocaeli ve İstanbul'da 24 zanlının FTÖ/PDY'ye üye olduğu örgütün gizli iletişim ağı ByLock kullandığı, ardışık ankesörlü büfe arama kaydı olduğu belirlendi. Polis bu tespitleri yaptıktan sonra bugün şafak vakti 24 meslekten ihraç edilen polis ile aktif hemşirenin yakalanması için operasyon yaptı. Operasyonda çok sayıda zanlı gözaltına alınıp sağlık kontrolü için adli tıp birimine getirildi. Zanlılar sağlık kontrolünün ardından emniyete götürülerek sorguya başlandı.

13/07/2020 18:18
Yozgat'ta Günün Haberleri
YOZGAT'TA 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU
hava durumu
YOZGAT İÇİN GÜNÜN NAMAZ VAKİTLERİ