DRON FABRİKASINI KURMAYI VAADEDEN  DOLANDIRICI İŞADAMI GÖZALTINDA

DRON FABRİKASINI KURMAYI VAADEDEN DOLANDIRICI İŞADAMI GÖZALTINDA

Yozgat ile Sorgun arasında, 123 hektar alan üzerine kurulan Bozok Organize Sanayi Bölgesi'nde drone fabrikası kurma, İzmirde de kripto para kazandırma vaadiyle binlerce kişiyi dolandırdığı iddia edilen Sedat Ocakçı Adanada  kaçmaya hazırlandığı bir sürede polisler tarafından yakalanarak gözaltına alındı.

İzmir bölgesinde  yüksek faiz vaadiyle binlerce kişiden 2,5 milyar TL para topladığı belirtilen Ocakçı Holding’in sahibi iş insanı Sedat Ocakçı’nın  yanı sıra  eşi  ile suç ortağı olduğu bildirilen 29 kişi hakında da İzmir Cumhuriyet Başsavcılığının talimatıyla gözaltı kararı verildi.

Sabah saatlerinde operasyonun düğmesine basan İzmir Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Ocakçı’ya ait 3 ayrı iş yerinde aramalar yaptı.

Ocakçı Holding Sahibi Sedat Ocakçı, Yozgat Bozok Organize Sanayi Bölgesi’nde drone fabrikası kuracağını vadetmiş ve  geçen yıl Temmuz ayındauçak ve benzeri hava taşıtları imalatı için Bozok OSB yönetimi ile arsa tahsis sözleşmesi imzalanmıştı.

Temel atma töreninin ardından 4 ay gibi bir süre içerisinde firma tarafından Yozgat Bozok Organize Sanayi Bölgesinde 17 bin metrekare alana kurulması planlanan dron fabrikasının sadece hafriyat çalışmasının tamamlandığı ve 10 milyon lira harcandığı öğrenildi.

Ocakçı Holding tarafından Yozgat’a kurulması planlanan dron fabrikası için reklam filmleri çekilmiş, halk otobüslerine ve panolara reklam afişleri  de bastırılmıştı.

OCAKÇI’NIN  KISA KİMLİĞİ

1990 yılında Yozgat'ın Kadışehri ilçesinde dünyaya gelen Sedat Ocakcı  İlk ve orta öğrenimini memleketi Kadışehrinde  tamamladı.

2015 yılında Seçilay Ocakcı ile evlenen Sedat Ocakcı’nın 2019 yılında TSK’dan ihraç edilen üsteğmen olduğu ortaya çıkmıştı

09/02/2024 04:05
Yozgat'ta Günün Haberleri
YOZGAT'TA 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU
hava durumu
YOZGAT İÇİN GÜNÜN NAMAZ VAKİTLERİ