İstek ve Dilekleriniz için SERBEST KÜRSÜ
İstek ve Dilekleriniz için SERBEST KÜRSÜ // GELEN MESAJLAR
CEMİL GEDİK
15.10.2021 21:30:29

CUMHURBAŞKANI VEKİLİMİMİZ VE 4 MİLLETVEKİLİMİZ NE İŞ YAPARLAR. ÇOK AMA ÇOK YAZIKLAR OLSUN. NUFUSU YOZGAT IMIZIN YARISI KADAR OLUP 2 MİLLETVEKİLİ VAR. AMA OLİMPİK STAT YAPILDI. YOZGAT IMIZA İSE 50 YIL ÖNCEKİ STAD PROJE Sİ YSPILIYOR. HALA BUKADAR MI SAHİPSİZİZ ....

Çetin Çapanoğlu
31.12.2020 22:52:23

2021 yılı size bize barış yılı olsun dilerim. Hayırlı mutlu yıllar hepinize.

DAVUT
22.07.2020 04:20:00

SAĞLIK SEN ÜYELERİNİ ARTIRDI DİYE BİR HABER VAR GAZETENİZDE. BU ÜYE ARTIŞLARINI SAĞLIK SEN DEĞİL SİYASİLER İDARECİLER MÜDÜRLER ARTIRDI.EŞİT ŞARTLARDA ÜYE KAYITI YAPILMIYOR.GİNEDE BAŞARI OLDU SAĞLIK SEN TÜRK SAĞLIK SEN BAŞARISIZ OLMUŞTUR. BAŞARISIZ OLANLARIN DA BAŞKANLIĞI BIRAKMASI LAZIM.TÜRK SAĞLIK SENİ BİTİREN 25 YILLIK ÜYELERİ İSTİFA ETMESİNE SEBEP OLAN HERKESİ KÜSTÜREN BAŞKANIN BİR AN ÖNCE SEÇİME GİTMESİ GEREKİR. SEÇİLMİŞ BAŞKAN OLMALI ATANMIŞ DEĞİL.

Nuri Hakan Tataroğlu
24.03.2020 14:39:25

Yazdığım şiirin okunmasını ve yorum yapılmasını temenni ederim.Nuri Hakan Tataroğlu gezgin bezgin gurme halk ozanı şair yazar,24.3.2020 İSTANBUL'U GEZENLER VAR İSTANBUL'U GEZENLER İSTANBUL'U SEZENLER VAR İSTANBUL'DAN BEZENLER VAR İSTANBUL'DAN GELENLER VAR İSTANBUL'U BİLENLER VAR İSTANBUL'DA EĞLENENLER VAR İSTANBUL'DAN GİDENLER VAR İSTANBUL'A GELECEKLER VAR İSTANBUL'DA TARİHİ ESERLER VAR İSTANBUL'DA YÜKSEK BİNALAR VAR İSTANBUL'DA DENİZ VAR İSTANBUL'DA ÇOK İNSAN VAR Bu özgün, özel şiirin gazetenizde yayınlanmasını dilerim.

Lütfi
18.01.2020 01:20:18

yozgatımızda son zamanlarda camide ve çarşıda meydana gelen bıçaklı cinayetler akıllara ziyan..Bu yozgata ne oluyor,neden bu hale geldi?Yozgattın bu hali ne olacak?Memleketimizin idarecileri hadiselerin sebeplerini araştırıp soruşturup gerekeni yapmalıdır.

İbrahim....
08.11.2019 00:27:24

Faceden her şeye mesaj atanlar malasef Seyfi Hocaya Rahmet dilemeyi unuttular mı....

Şevket
19.10.2019 20:03:53

Bina ama yozgat iklim şartları dikkate alınmadan yapılan sıcak iklimi olan iller için planlanmış bina.Çatısı yok yozgat gibi kışı sert olan bir yerde çatısız bina olmamalı ve binanın yüzü cam bu binanın en az 6 ay kış olan yozgata uygun değil. ve kışın ısınması çok zor veya çok maliyetli olacak gibi.

CELALETTİN SARGIN
11.07.2019 08:37:58

Önce Yozgat Gazete'sine ve Onun Değerli HizmetErbabı,Yozgat Lise'sinde Beraber Okuduğum Milli Kültür Abidesi OSMAN Kardeşime Sonsuz Teşekkür ve Selâmlarımı İletirim. Süleyman Sökmen AğbeyiM.CAN AĞBEYİM.BABA DOSTU.Halil Amca ile Babam Hocalar Kıraathanesi Sahibi Hasan Ağanın Tarihi Dostlukları Vardı.Süleyman Agbeylerdeyiz.Arabaşını Bedrettin Ağbeyim çok sever.Ne Muhabbet Ne Buluşmalar!!!.Ank.BüyükŞehir de göreve Başladışımda hafta Sektirmez göŕüşürdük. Kültür Md ve Daire Başkanlarını davet eder.Sazlı sözlü Sohbet eder.Gençlik Parkımızdaki Salonda Proğramlar plânlardık.M.Gökçek de çok Değer verir.Bu Kıymetleri Halkımıza Tanıtalım derdi.Beni Hocalar Kahvesinin Mermer Masalarına,İnegöl Sandalyelerine Götüren Ahmet.Süleyman ve Çakır Hafızları ve Nicelerini Gönlümüze, Beynimize Nakşeden Ender İNSAN SÜLEYMAN AĞBEYİM NUR İÇİNDE YAT

Mete.
17.06.2019 23:30:44

Otuz yaşında bir adam gelmişti Yozgat’a bir zamanlar. Karadeniz’in hırçın dalgaları ve kasvetli gri gökyüzünden başka bir şey tanımayan. Kızgın güneşin kavurduğu göz alabildiğine uzanan altın sarısı buğday tarlalarını gördüğünde şaşmıştı toprağın insanı nasıl zenginleştirdiğine. Karadeniz’de yoktu böyle engin düz araziler. Kuzeyin milyonlarca evladı topraksızlıktan göçmüştü İstanbul’a anlaşılan. Zengin toprakları vardı Yozgat’ın da Yozgat fakirdi. Çoğalmak, bölmek, bölüşmek bu toprakların adamına da yaramıyordu. Yetmiyordu insanlarına kuru buğday tarlalarının verebildiği tane sayısı belli. Baharı, yazı güzeldi de kışı pek çetindi Yozgat’ın. Ama Esentepe’den tipi altında yürüyerek inerken Meydan yerine, “oh be işte kış bu” diyebiliyordu gençliğin verdiği ateşle. On sekiz yıl geçti. Emeğini esirgemedi. Yeri geldi yazdı çizdi çalıştı, yeri geldi dağı taşı adım adım dolaştı, yeri geldi gücü yettiğince kazma kürek, fırça mala çalıştı. Memleket sevdasından…. Şimdi Karadeniz’in Karadeniz gibi hırçın karakterli evladı dönüp baktıkça geçmişe. Vicdanı rahat. Elinden geleni yaptı. Mevla neye izin verdiyse oldu. Olmayan da olmadı. Elde ne var? Kırarmış saçlar, geçen bir gençlik ve ağır bir adam. “Ağır otur, batman götür” demişler. Dereler bile ağır akar burada, yetişecek yeri yok gibi. İşler ağır ağır yapılır, yapılan işler ağırdır zaten. Ağır ağır yürünür caddelerde, ileri geçilmez, sevilmez öne geçen. Ağır ağır konuşulur, söylenen iyi dinlensin, dinlenen anlansın diye. Güneş bile ağır ağır batar uzak ufuklarda. Bizdeyse çılgındır dereler, çılgındır deniz. Hızlı yürümelidir, öne geçmelidir, çünkü çabuk geçer zaman. Arkada kalan kaybeder, sevilmez geriden gelen. Her şey bir anda olur, bir anda biter. Çabuk söylenir, çabuk dinlenir, çabuk oynanır, çabuk batar güneş Karadeniz’in yeşil tepeleri ardında. Kaldı mı o hırçınlık serde. Yok, pek kalmadı. Sürüden ayrılmamalı, kurt kapar buralarda adamı lakin. Geldiğin yere uyacaksın, uymazsan gideceksin. Var mı gitme ümidi, soğuk deniz rüzgarlarını sinede hissetme ümidi yine. Var tabii, can bedende oldukça. Yalnız baktıkça yıldızlı semaya….susmak gelir içinden sadece susmak. Baki olanın Allah olduğunu idrak edene dek.

hakiki yozgatlı
22.03.2019 09:06:51

DEĞERLERİMİZ,GELENEKLERİMİZ,GÖRENEKLERİMİZ,TÖRELERİMİZDEN hatta İNSANLIĞIMIZDAN eser kalmamaya başlamış diyorum lakin genede iyimser olmak istiyorum.Gerçek MÜSLÜMAN,TÜRK ve gerçek YOZGAT lı olmaya çalışmak lazımken sebepler her nelerse hep kötüye gidiyoruz her şeyimizle.Şu seçimlerde bile ben insanım diyenler hala kendi çıkarlarına,menfaatleri uğruna utanmadan oylarını satıyorlar hatta belde belediye başkan adaylarına benim 30 OYUM var kim isterse 10 000 tl ye oylarımı satarım diyor işte YOZGATı böyle insanlar ve adaylar batırıyor İNSANLĞI,TÜRKLÜĞÜ ve YOZGAT lılığı böyle yok ediyorlar UYANIN EY ASİL YOZGAT IN EVLATLARI

Yozgat'ta Günün Haberleri
YOZGAT'TA 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU
hava durumu
YOZGAT İÇİN GÜNÜN NAMAZ VAKİTLERİ