HAZAL CAN   U15 KADIN FUTBOL MİLLİ TAKIM ADAY KADROSUNDA

HAZAL CAN U15 KADIN FUTBOL MİLLİ TAKIM ADAY KADROSUNDA

Yozgat Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde kurulan Yurdum Gençlikspor’un başarılı forvet oyuncusu Hazal Can, U15 Kadın Futbol Milli Takımı adaş kadrosuna davet edildi. 
Daha önce 28 Ağustos tarihinde İstanbul Riva’dan yapılan kampa çağırılan ve burada gösterdiği perormans ile Milli takım Antrenörlerinin gözüne girmeyi başaran genç oyuncu 19-24 Eylül tarihleri arasında İstanbul Riva’da gerçekleştirilecek olan UEFA Gelişim Turnuvası hazırlıklarında yer alacak. 24-30 Eylül tarihlerinde Kuzey Makedonya'da gerçekleştirilecek olan UEFA Gelişim Turnuvası kadrosunda yer alacak olan 14 yaşındaki Hazal Can, U15 Kız Milli Takımı ile Estonya, Romanya ve Kuzey Makedonya ile oynayacak olan müsabakalarda forma giyme şansı yakalayacak.
GENÇLİK SPORDA BİR İLK
Yozgat Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bireysel branşlar dışında ilk defa farklı bir branşta milli takıma oyuncu gönderdi. Yozgat Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde futbol oynayan Hazal Can çıktığı müsabakalarda milli takım Antrenörlerinin gözüne girmeyi başarmış ve milli takım kamplarına davet edilmişti. Kamplarda da başarılı performansını sürdüren genç oyuncu UEFA Gelişim Turnuvası aday kadrosundaki yerini almayı başardı. 
Yozgat Gençlik ve Spor İl Müdürü Rasim Parlak, müdürlükleri bünyesinde faaliyet gösteren Yurdum Gençlikspor Kadın Futbol takımının genç yıldızı Hazal Can’ın milli takım aday kadrosunda yer almasından dolayı gurur duyduklarını söyledi. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü sporcularından güreş, Kick-Boks gibi branşlar dışında ilk defa milli takıma bir oyuncu kazandırdıklarını hatırlatan Parlak, ‘’Bunun haklı gururunu yaşıyoruz. Futbol takımımızın oyuncusu olan Hazal Can bizleri gururlandırdı. Biz Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olarak özellikle milli takımlarımızın alt yapılarını oluşturmak, yeni Avrupa ve Dünya şampiyonları yetiştirmek, Türk Sporunu ileriye taşımak için var gücümüz ile çalışıyoruz. Verdiğimiz emeklerin, yaptığımız çalışmaların meyvelerini de alıyoruz. Bunlardan en büyük örnek ise Hazal Can’dır. Ben başarılı sporcumuzu kutluyor UEFA Gelişim Turnuvası’nda başarılar diliyorum’’ dedi. 
HAZAL CAN GURURUMUZ OLDU
Yurdum Gençlikspor Kulüp Başkanı Özgür Akgün ise, Yozgat Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde Yurdum Gençlikspor Kulübü olarak birçok branşta faaliyet gösterdiklerini belirtti. Kadın güreşinden, voleyboluna, basketboluna, badmintonuna kadar bir çok branşta başarılı sporcular yetiştirdiklerini hatırlatan Akgün, ‘’Yurdum Gençlikspor olarak iki sezondur Kadın Futbol takımı ile Üçüncü Lig’de mücadele ediyoruz. Kendi yetiştirdiğimiz kızlarımız ile sahaya çıkıyoruz. Futbolcu kızlarımıza Antrenör arkadaşlarımızı gerçekten çok büyük emek verdiler ve bu emeklerinin karşılığını ise Milli Takım Aday Kadrosunda çağırılan Hazal Can ile aldılar. Hazal Can bizlerin gururu oldu. Hazal Can’ı kutluyor, başarılarının devamını diliyorum. İleride büyük bir futbolcu olacağına da inanıyorum’’ diye konuştu.
MİLLİ TAKIM KADROSUNDA YER ALMAK BENİM İÇİN HEYECAN VERİCİ
Yurdum Gençlikspor’un başarılı oyuncusu Hazal Can ise Milli Takım aday kadrosunda yer almanın kendisi için gurur verici bir şey olduğunu ifade etti. İki yıldır Yurdum Gençlikspor takımının formasını giydiğini hatırlatan Can, Antrenörleri Mehmet Efe ve Emre Çimentepe gözetiminde kendini geliştirdiğini vurguladı. Hayallerini süsleyen Milli takım formasını artık giyme fırsatı bulduğuna vurgu yapar Can, ‘’28 Ağustos tarihindeki milli takım kampında elimden gelenin en iyisin yaptık ve Antrenörlerimin gözüne girmeyi başardım. Şimdi de Kuzey Makedonya’da düzenlenecek olan UEFA Gelişim Turnuvası’nda milli takımımızın formasını terleteceğim. Bu onurlu ve gururlu forma ile turnuvada Milli Takımımızın başarısı için elimden gelenin en iyisini yapacağım. Ay Yıldızlı takımımız ile turnuvayı başarılı bir şekilde tamamlayacağımıza inancım tam. Bana destek veren, bu zamanlara gelmemde büyük katsı sağlayan başta Antrenörlerim olmak üzere, Kulüp Başkanı Özgür Akgün’e ve Yozgat Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Rasim Parlak’a teşekkür ederim’’ dedi.

18/09/2023 03:54
Yozgat'ta Günün Haberleri
YOZGAT'TA 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU
hava durumu
YOZGAT İÇİN GÜNÜN NAMAZ VAKİTLERİ