GURURUMUZ KAYAALP AVRUPA GÜREŞ ŞAMPİYONASINDA YARI FİNALDE

GURURUMUZ KAYAALP AVRUPA GÜREŞ ŞAMPİYONASINDA YARI FİNALDE

Polonya'nın başkenti Varşova'da devam eden Avrupa Güreş Şampiyonası'nda Yozgatımızın gururu milli güreşçimiz Rıza Kayaalp rakiplerini yenerek yarı finale kalmayı başardı. grekoromen stil müsabakalarında Kayaalp dahil  3 milli güreşçimiz yarı finale yükselmiş oldu.

Avrupa güreş müsabakalarında ülkemizi 130 kiloda temsil eden Avrupa ve dünya şampiyonu Rıza Kayaalp ilk turda Ukraynalı Oleksandr Chernetskyi'yi 10-1, çeyrek finalde ise Rumen Alin Alexuc'u 8-0 sayı tuşuyla yenerek yarı finale yükseldi. Hemşehrimiz Rıza Kayaalp yarı finalde Alman rakibi Eduard Popp ile karşılaşacak.

55 kiloda Ekrem Öztürk ise çeyrek finalde Ermeni rakibi Rudik Mkrtchyan'ı 5-4 yenerek yarı finale çıktı. Ekrem Öztürk yarı finale Belaruslu rakibi Artsiom Katsar ile karşı karşıya gelecek.

77 kiloda temsil eden Yunus Emre Başar ise ilk turda Ermeni rakibi Varuzhan Grigoryan'ı 9-0, çeyrek finalde ise Azerbaycanlı Sanan Suleymanov'u 8-5 yenerek yarı finale yükseldi. Yunus Emre Başar yarı finalde Ukraynalı Dmytro Pyshkov ile mücadele edecek.

63 kiloda mücadele eden mili güreşçi Abdurrahman Altan, Gürcü rakibi Leri Abuladze'ye 4-2 mağlup oldu. 87 kiloda Doğan Göktaş ise ilk turda Rus rakibi Milad Alirızaev'e 6-6 son puandan yenildi ve elendi.

24/04/2021 17:46
Yozgat'ta Günün Haberleri
YOZGAT'TA 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU
hava durumu
YOZGAT İÇİN GÜNÜN NAMAZ VAKİTLERİ