BAŞHEKİM KOZAN: HASTANEMİZDE COVİD19’DAN DOLAYI 30 KİŞİ TEDAVİDE

BAŞHEKİM KOZAN: HASTANEMİZDE COVİD19’DAN DOLAYI 30 KİŞİ TEDAVİDE

Yozgat Şehir Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr Mustafa Kozan,Basında sansürün kaldırılışının 114.yıldönümü nedeniyle Yozgat medyasında görev yapan basın mensuplarıyla sabah kahvaltısında buluştu.Kahvaltı öncesinde yaptığı konuşmada  gazetecilerin 24 Temmuz Basın bayramını kutlayan Başhekim Dr.Mustafa Kozan , Yozgat Şehir hastanesinde sürdürülen tedavi hizmetleri konusunda bilgi verirken kendisinin de Boğazlıyanlı olduğunu belirterek “Yozgat,benim memleketim olduğu için halkımıza severek hizmet veriyorum..Yozgat basınımıza da hizmetlerimize sağladığı destekleri nedeniyle teşekkür ediyorum.”dedi.

Şehir Hastanesi Başhekimi, Dr.Kozan, kahvaltı sonrasında ülke genelinde olduğu gibi Yozgatta da başgösteren koronaviris vak’aları konusunda gazetemizin sorularını yanıtladı. Covid 19’un Yozgat il genelinde bayramdan sonra yoğun bir şekilde arttığını açıklayan Başhekim Kozan bu konuda şunları söyledi :

“Yozgatta bayramdan önce koronavirüs vak’aları sıfıra düşmüştü.Fakat,bayram yoğunluğunun yaşanması nedeniyle vak’alarda bayram sonrasında  birdenberi artış gözlendi.Koronavirüs yüzünden halen hastanemizde 30 kişi tedavi görüyor.Bayramdan sonra başgösteren koronavirüs vak’alarından dolayı şu ana kadar kaybettiğimiz hastamız yok ama  vakalar bize gösteriyor ki,tedbiri elden bırakmamalıyız.Çünkü;hastanemize test için gelen  vatandaşlarımızın  % 50’sinde test sonucu pozitif çıkıyor.Vatandaşlarımıza hem kendi sağlığı, hem de sevdikleri için hatırlatma aşılarını yaptırmalarını tavsiye ediyorum. Koronavirüsle mücadelede  bütün vatandaşlarımızı daha duyarlı olmaya davet ediyorum.”

27/07/2022 02:18
Yozgat'ta Günün Haberleri
YOZGAT'TA 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU
hava durumu
YOZGAT İÇİN GÜNÜN NAMAZ VAKİTLERİ