YENİ REFAH PARTİSİNDE ADAY ADAYLARINI TANITIM TOPLANTISI

YENİ REFAH PARTİSİNDE ADAY ADAYLARINI TANITIM TOPLANTISI

Yeniden Refah partisi 14 Mayıs 2023 günü gerçekleştirilecek seçimler için Yozgat milletvekili aday adaylarının tanıtımıyla ilgili olarak basın toplantısı düzenledi.

Milletvekili aday adaylığı için Yeniden Refah Partisi Yozgat İl Başkanlığı binasına gelen İbrahim Canayakın, Muammer Özen ve Hasan Şahingöz başvuru için gerekli evrakları İl Başkanı Nihat Kayhan’a teslim etti.

Basın toplantısında konuşan Sorgunlu iş insanı İbrahim Canayakın, şu ifadeleri kullandı:

“28’inci dönem milletvekilliği ve cumhurbaşkanlığı seçimi hayırlı olsun. Ben Yozgat’ın Sorgun ilçesinde doğdum. Nakliye, lojistik ve otomotiv sektöründeyim. Başından beri bu davanın neferiyim. Allah nasip ederse bu yola revan olduk. Yozgat’ımız çok göç veren bir memleket. Türkiye’de 4.5 milyon Yozgatlı var, biz bunu engelleyeceğiz. Rahmetli Erbakan hocamızın Milli Görüş Davasının projelerinden olan ağır sanayiler, fabrikalar yaparak gurbetteki Yozgatlıları tekrar memleketlerine taşıyacağız. Çalışmamız bu yönde olacak. Bu bir bayrak yarışıdır herkese hayırlı uğurlu olsun.”

           Sorgun’da çeşitli iş kollarında faaliyet gösteren iş insanı Muammer Özen ise:

          “Seçimler ülkemize ve Yozgat’ımıza hayırlı olsun. 20 yıldır ülkemizi yöneten iktidarın ikinci adamları Yozgatlı olmalarına rağmen Yozgat’ımıza gereken yatırımları yapmamışlar ve bu bakımdan da Yozgatımız öksüz ve yetim kalmıştır. Coğrafi konum olarak en iyi yerde olmasına rağmen göç veren il durumundayız. Yozgat 5’inci bölge olmasından dolayı yatırımcılara cazip gelmiyor. Yozgat’ımızın kalkındırmak için Milli Görüşün ağır sanayi hamlesinden Yozgat’ın payına düşen yatırımları memleketimize getireceğiz. Göçü tersine döndürmeyi hedefliyoruz. Yozgat’ımızı yatırımcılara cazip hale getirebilmek ve istihdamı arttırmak için 6’ıncı bölge yapmak için elimizden geldiğince tüm platformlarda sesimizi duyuracağız. “  dedi.

          Bir diğer aday adayı ve iş insanı Hasan Şahingöz ise şöyle konuştu:

          “Yozgat’ın Akdağmadeni ilçesindenim. Uzun bir süredir yurt dışında ikamet ettim. Orada siyasal bilimler bölümünde mastır yaptım. Memleketime döneli 6-7 yıl oldu. Şuanda Akdağmadeni ilçesindeyim. İnşaat sektöründe hizmet veriyorum. Aynı zamanda küçük bir otelimiz ve bir pastanemiz var. Bundan sonraki süreçte Yeniden Refah Partisi’nde milletvekilliği aday adaylığımı açıklıyorum. “

16/03/2023 04:19
Yozgat'ta Günün Haberleri
YOZGAT'TA 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU
hava durumu
YOZGAT İÇİN GÜNÜN NAMAZ VAKİTLERİ