ÜNAL: ‘PARTİLİ CUMHURBAŞKANI OLUR MU’ ELEŞTİRİLERİNİ YANITLADI

ÜNAL: ‘PARTİLİ CUMHURBAŞKANI OLUR MU’ ELEŞTİRİLERİNİ YANITLADI

Türkiye'yi Libya'da, Doğu Akdeniz'de, Suriye'de ve Azerbaycan'da durduramayanların içeride oluşturdukları ve oluşturacakları huzursuzlukla Türkiye'nin enerjisini tüketmek istediklerini söyleyen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, “Bunu da anti siyasetle yapmak istiyorlar. Yani siyaset karşıtlığı ile yapıyorlar” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın video konferansla katıldığı AK Parti 7.olağan il kongresi için Yozgata gelerek Ali Rıza Kayaalp spor salonunda düzenlenen   kongrede konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Tanıtım Medya Başkanı Mahir Ünal, muhalefet partisinin "Partili cumhurbaşkanı olur mu?" eleştirilerine yanıt verdi. Ünal, “Siyaseti bulaşık olarak gören, siyaseti ikili gören siyasetçiyi itibarsızlaştıran ve devleti siyasetin değil devleti vesayetçilerin yönetmesini isteyenlerin davranışlarına akıllarına bakalım. Cumhurbaşkanımızla ilgili vesayet aklı ile düşünenler şöyle diyorlar. Partili Cumhurbaşkanı olur mu? Siyasi partiler millet iradesinin temsilcisi ise millet iradesinin devlet yönetimine yansıtılması siyaset eli ile oluyorsa Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin duvarında ‘Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir' yazıyorsa devlet ile ilgili kararları alması gereken kimdir? Milletin seçtikleridir. Milletin temsilcileridir. Tabii ki devleti millet yönetecek. Tabii ki devleti milletin seçtiği Recep Tayyip Erdoğan yönetecek. Onların kafasında eski vesayet ve eski parlamenter sitem olduğu için onların kafasında vesayet üreten yeri geldiğinde darbe yapan, yeri geldiğinde orduyla, yargıyla, medya ile millet iradesini alaşağı etmeye alıştıkları için millet iradesinin temsilcisi Recep Tayyip Erdoğan'dan ve AK Parti siyasetinin devleti yönetmesinden rahatsızlar. Peki soruyoruz milletin seçtikleri yönetmeyecek. Bu devleti kim yönetecek. Bu devleti bu milletin iradesi yönetecek. Bu devleti bu milletin seçtikleri yönetecek. Bu milleti yurt dışından talimat alanlar değil bizatihi milletin kendisi yönetecek” dedi.

“Türkiye'nin enerjisini tüketmek istiyorlar”

1960 ila 2002 arasında 36 tane hükümetin değiştirildiğine vurgu yapan Ünal, konuşmasının son bölümünde ise şunları söyledi :

 “42 yılda 36 hükümet değiştirilmiş. Ortalama görev süreleri 1.5 yıl. Bu yılda görev yapan hükümet millete hizmet üretemez. Bunların kavgası Recep Tayyip Erdoğan ile mi? Hayır. Bunların kavgası AK Parti ile mi? Bunların kavgası milletle, sizlerle. Bundan rahatsızlar. O halde verdiğimiz mücadele her birinizin verdiği mücadele kendi iradenize ve milletin iradesine sahip çıkma mücadelesidir. Kavga Recep Tayyip Erdoğan kavgası değil, kavga bu aziz milletin kavgasıdır. Şimdi bunlar bu ara neden cumhurbaşkanımıza şiddetli bir şekilde saldırıyorlar. Çünkü Türkiye hem ekonomik anlamda hem de dış politikada öyle bir eşiğe geldi ki tam bağımsızlık mücadelesinde artık 2023'e yakın ve başarının eşiğinde. Türkiye'yi Libya'da, Doğu Akdeniz'de, Suriye'de ve Azerbaycan'da durduramayanlar içeride oluşturdukları, oluşturacakları huzursuzlukla Türkiye'nin enerjisini tüketmek istiyorlar. Bunu da anti siyasetle yapmak istiyorlar. Yani siyaset karşıtlığı ile yapıyorlar. Anti siyasetin amacı demokrasiye müdahale zemini oluşturmaktır” şeklinde konuştu.

13/01/2021 14:10
Yozgat'ta Günün Haberleri
YOZGAT'TA 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU
hava durumu
YOZGAT İÇİN GÜNÜN NAMAZ VAKİTLERİ