OKTAY’DAN DİJİTAL TÜRKİYE HİZMETLERİNE İLİŞKİN TWİTTER PAYLAŞIMI

OKTAY’DAN DİJİTAL TÜRKİYE HİZMETLERİNE İLİŞKİN TWİTTER PAYLAŞIMI

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, 46 milyonu aşan kullanıcının, koronavirüsle mücadele sürecinde eklenenlerle birlikte Dijital Türkiye Portalı'ndaki 5 bini aşkın hizmete tek tıkla ulaşabildiğini bildirdi.

Fuat Oktay, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, Dijital Türkiye Portalı'ndaki en çok kullanılan ve yeni sunulan hizmetlere ilişkin bilgi verdi. Oktay, "İçinde bulunduğumuz izolasyon günlerinde sosyal mesafeyi korusak da vatandaşlarımız ile kamu hizmetleri arasına mesafe koymuyoruz. 46 milyonu aşan kullanıcı, yeni eklenenlerle birlikte Dijital Türkiye Portalı'ndaki 5 bini aşkın hizmete evinden tek tıkla ulaşmaya devam ediyor." ifadelerini kullandı.

- Son bir yıldaki işlem sayısı 4 milyara ulaştı

Oktay, paylaşımında, Dijital Türkiye Portalı'nda en çok kullanılan ve Kovid-19 ile mücadele sürecinde sunulmaya başlanan hizmetlere ilişkin grafiklere de yer verdi.

Buna göre, son bir yılda en çok işlem gören hizmetler sırasıyla, "4A Hizmet Dökümü", "Vergi Borcu Sorgulama", "Dava Dosyası Sorgulama", "Mobil Hat Sorgulama", "Günlük Döviz Kurları", "5 Günlük Hava Tahmini", "Tapu Bilgileri Sorgulama", "Hazine ve Maliye Bakanlığı e-Bordro Hizmeti" ve "Araç Plakasına Yazılan Ceza Sorgulama" oldu.

Dijital Türkiye Portalı'ndan 655 kurum tarafından 5 bin 19 hizmet sunulurken, son bir yılda 4 milyar işlem yapıldı.

Kovid-19 ile mücadele sürecinde bazı bakanlık ve kurumlar tarafından 13 hizmet daha kullanıma sunuldu.

İçişleri Bakanlığınca yeni açılan hizmetler, "Seyahat İzin Belgesinin Verilmesi (E-Başvuru)", "T.C. Kimlik Kartı Başvuru Randevusu", "Pasaport Başvuru Randevusu", "Sürücü Belgesi Başvuru Randevusu", "Dernek Kurucu ve Dernek Organ Üyeliği Sorgulama", "Adres Değişikliği Bildirimi Hizmeti" ve "Aracımın Çekildiği Otopark Bilgisi Sorgulama (Tüzel Kişi)" oldu.

Milli Eğitim Bakanlığınca "Sözleşmeli Öğretmen Atama Sonuçlarının Sorgulanması", Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığınca "UETDS Terminal Taşıt Hareket İşlemleri", Sağlık Bakanlığınca "TİTCK Elektronik Başvuru Sistemi (EBS) Kayıt", Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğünce "Çağrı İşaretlerinin Doğrulanması", Sosyal Güvenlik Kurumunca "Yurt Dışından Getirilen İlaçların Başvurusu" yeni açılan hizmetler arasında yer aldı.

02/05/2020 18:09
Yozgat'ta Günün Haberleri
YOZGAT'TA 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU
hava durumu
YOZGAT İÇİN GÜNÜN NAMAZ VAKİTLERİ