GP YOZGAT  İL BAŞKANI AYDOĞMUŞ, SEÇİM SONUÇLARINI DEĞERLENDİRDİ

GP YOZGAT İL BAŞKANI AYDOĞMUŞ, SEÇİM SONUÇLARINI DEĞERLENDİRDİ

Başkan Ömer Aydoğmuş'tan Seçim Değerlendirmesi: 'Halkımız Kararını Verdi, Partili Cumhurbaşkanlığına Hayır!'

Gelecek Partisi Yozgat İl Başkanı Ömer Aydoğmuş, 2024 Yılı Türkiye Mahalli İdareler ve Cumhurbaşkanlığı Seçimleri sonrasında bir basın bülteni yayımlayarak, seçim sonuçlarını ve halkın verdiği mesajı değerlendirdi. Aydoğmuş, halkın partili cumhurbaşkanlığı sistemine net bir şekilde "hayır" dediğini ve cumhurbaşkanının tüm vatandaşların lideri olarak ülkeyi kalkındırmasını istediğini belirtti.

Ömer Aydoğmuş'un açıklamalarında, "Bu seçim, halkımızın, partili cumhurbaşkanlığı sistemine olan rızasının olmadığının en açık göstergesidir. Vatandaşlarımız, 'Cumhurbaşkanı sadece Cumhurbaşkanlığı yapsın, ülkeyi kalkındırsın, sadece bir zümrenin değil herkesin Cumhurbaşkanı olsun' mesajı vermiştir. Bu, demokrasimiz adına umut verici bir gelişmedir," dedi.

Aydoğmuş, seçimlerin ülke için hayırlı olmasını dileyerek, "İnşallah bu seçim sonuçlarıyla birlikte ayrıştırıcı politikalar sona erer ve tüm vatandaşlarımızı kucaklayan, kapsayıcı bir yönetim anlayışı hakim olur. Ülkemizin buna ihtiyacı var," ifadelerini kullandı.

Gelecek Partisi Yozgat İl Başkanı, seçimlerin ardından Yozgat ve Türkiye genelinde birlik, beraberlik ve huzur içinde, daha müreffeh bir geleceğe doğru ilerleme ümidini ifade etti. Aydoğmuş, tüm siyasi partilere ve seçilmiş liderlere, halkın iradesine saygı gösterilmesi ve ülkenin ortak çıkarları doğrultusunda çalışma çağrısında bulundu.

"Demokrasi kazandı, halkımızın iradesi tecelli etti. Şimdi, önümüze bakıp, Yozgat’ımızın ve ülkemizin karşılaştığı zorlukları aşmak için birlikte çalışma zamanı," diyerek sözlerini tamamlayan Aydoğmuş, seçim sürecine katkı sunan herkese teşekkür etti.

02/04/2024 04:25
Yozgat'ta Günün Haberleri
YOZGAT'TA 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU
hava durumu
YOZGAT İÇİN GÜNÜN NAMAZ VAKİTLERİ