FERUDUN DAŞTAN SEÇİLİRSE ASFALT ÜRETİM TESİSİ KURACAK

FERUDUN DAŞTAN SEÇİLİRSE ASFALT ÜRETİM TESİSİ KURACAK

Yozgat’ın Akdağmadeni İlçesinin AK Parti Belediye Başkan adayı Ferudun Daştan, belediye başkanı seçilmesi halinde altyapı ve kentsel gelişimde büyük yeniliklere imza atacağını açıkladı.

Yerel kaynakları en verimli şekilde kullanmayı  ve sürdürülebilir kalkınmayı hedefleyen Ferudun Daştan, kendi asfaltını üretecek bir “Asfalt Üretim Tesisi”nin kurmayı planladığını  duyurdu.

Akdağmadeni Belediye Başkan adayı işadamı Ferudun Daştan Asfalt üretim tesisi projesine ilişkin yaptığı açıklamada bilgi verirken şunları söyledi :

“ İlçemizde Bu stratejik hamle ile Akdağmadeni, altyapı gelişiminde büyük bir adım atarak, ilçede gereken asfaltı yerinde üreterek zaman ve maliyet açısından verimliliği artırmayı hedefliyoruz. Tesiste kullanılacak en modern teknolojiler sayesinde yüksek kalitede asfalt üretimi planlanıyoruz. Bu sayede, ilçenin yolları daha hızlı ve etkin bir şekilde yenilenecek, ulaşım altyapısı güçlenmiş olacaktır.

Üretilen asfalt, mevcut yolların bakımı ve onarımının yanı sıra yeni yol projelerinde de kullanacağız. Böylelikle, Akdağmadeni'nin kalkınmasına önemli bir katkı sağlanacak.

Asfalt Üretim Tesisi, ilçeye ek istihdam olanakları sunarak ekonomik açıdan da katkıda bulunacak. Yerel kaynakların en iyi şekilde değerlendirilmesi, sürdürülebilir kalkınma hedefleri doğrultusunda önemli bir adım olarak öne çıkacak.

Asfalt Üretim Tesisi'nin yaklaşık iki yıl gibi kısa bir sürede kendini amorti ederek Akdağmadeni Belediyesine önemli bir kazanım sağlayacak . Ayrıca, çevre ilçelere yapılacak satışlarla belediyenin gelirlerini artıracak ve önemli bir gelir kaynağı oluşturacaktır.”

03/03/2024 11:05
Yozgat'ta Günün Haberleri
YOZGAT'TA 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU
hava durumu
YOZGAT İÇİN GÜNÜN NAMAZ VAKİTLERİ