CHP LİDERİ KILIÇDAROĞLU 4 KASIMDA YOZGAT’TA

CHP LİDERİ KILIÇDAROĞLU 4 KASIMDA YOZGAT’TA

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 4 Kasım Perşembe gününü Yozgatta geçirecek. Kılıçdaroğlu’nun Yozgat’a gelişine ilişkin Yozgat proğramının hazırlıkları sürdürülüyor.CHP Yozgat Milletvekili Ali Keven, Tokat Milletvekili Kadim Durmaz ve İl Başkanı Abdullah Yaşar bir basın toplantısı düzenleyerek CHP liderinin Yozgat proğramının formatı  hakkında açıklamalarda bulundu.

CHP Yozgat il binasında düzenlenen basın toplatısında konuşan   CHP Yozgat milletvekili Ali Keven, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlunu Yozgata getirmek için il başkanıyla birlikte yoğun çaba sarfettiklerini  belirterek  şunları söyledi :

“ Sayın il başkanımızla ben özellikle Genel başkanımızı buraya getirmek için uğraştık. 4 Kasım itibari ile bunun programı yapıldı. Çalışmamız bu programın formatına ortaya çıkarılması ile ilgilidir. Yozgat gerçekten uzun süre AKP iktidarında ihmal edilmiş bir il. Yozgat’ın esnafı, işsizi, işçisi, emeklisi sıkıntı içerisinde. Bu sıkıntı aslında Yozgat’a özgü değil tüm Türkiye’de yaşanıyor. Biz CHP olarak yaklaşan iktidarımızla tüm bunların raporlarını genel merkezimiz program haline getiriyor. Onu çok iyi bilesiniz. Yozgat’ın zenginlikleri alabildiğince fazla. Akdağ’ın salebi, çinkosu, turizmi, Aydıncık’ın ametist taşı, Kazankaya kanyonu, Kadışehri’nin Kabalı Meyveciliği, Boğazlıyan’ın Cavlak ve seracılığı, Çandır’ın gilebolu ve hayvancılığı, Çayıralan’ın bal ve içme suyu, Sarıkaya’nın nohut, mercimek ve termal turizmciliği var. Bu arada Roma Hamamı çok önemli. Onu özellikle belirtmek istiyorum. Sorgun’un Uranyum, Bor madenciliği ve termal turizmi ve madencilik. Bunlar bizim önceliğimiz. Bunu herkes bilsin. Yaklaşan CHP iktidarımızda bu önceliklerimizi mutlaka hayata geçirip Yozgat’ımızın gelişmesine ve kalkınmasına öncülük edeceğiz. Yozgat AKP iktidarına yaklaşık 20 yıl kredi verdi. Bu krediyi bana göre önemli krediydi. Yüzde 70’lere dayanan siyasi destekti. Ama maalesef Yozgat’ta iktidar olan AKP ve Milletvekilleri Ankara’da büyük önemli yerlerde yer işgal etmesine rağmen Yozgat’a ciddi bir bakış ve hizmet getirmediler. İddia ediyorum yaklaşan CHP  iktidarında bunu sağlayacağız. 4 Kasım’da genel başkanımızın yapacağı Yozgat ziyaretine davet ediyorum.”

CHP Tokat Milletvekili Kadim Durmaz ise  Kılıçardaroğlunun 4 kasım ziyareti hakkında şunları söyledi :

Değerli il Başkanımız ve Milletvekilimiz Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nu sık sık uğradığı Anadolu’nun bu güzide ili Yozgat’a davet ettiler Sayın Genel Başkanımız da bu daveti kabul etti inşallah bir aksilik olmazsa programda 4 Kasım’da Yozgatlıların misafiri olacak. Ülkemizde tek başına yöneten Ak Parti iktidarı ile yok edilen kamuda liyakati ülkemizde olmazsa olmaz dediğimiz demokrasimizin çok kıymetli dört kazanımından yasama yürütme yargı ve dördüncü ayağı basının özgür olmadığı bir ülkeyi normalleştirme adına Yozgat’ta da çok verimli çalışmaların olacağı genel başkanımızın özelliği bu toplantılarda salonda olduğunda her sorunun sorulduğu sonuçta da Yozgat’tan alacağı kıymetli eleştiri öneri ve yol gösterici tüm bilgileri de değerlendirerek ülkemiz yönetimine Yozgat’tan katkı sunmayı hedeflemektedir.”

Yozgat CHP İl Başkanı Abdullah Yaşar, basın toplantısında CHP lideri Kılıçdaroğlunun  Yozgata gelişine ilişkin proğram hakkında  gazetelecilere  açıklamalarda bulundu. Yaşar,Ak  Parti il başkanı Yusuf Başer’in  Kılıçdaroğlu’na ilişkin eleştirilerini de yanıtladı.

19/10/2021 07:40
Yozgat'ta Günün Haberleri
YOZGAT'TA 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU
hava durumu
YOZGAT İÇİN GÜNÜN NAMAZ VAKİTLERİ