BAŞKAN AYDOĞMUŞ : ESNAF TESKOMB’DAN  FAİZ DÜZENLEMESİ BEKLİYOR

BAŞKAN AYDOĞMUŞ : ESNAF TESKOMB’DAN FAİZ DÜZENLEMESİ BEKLİYOR

Gelecek Partisi Yozgat İl Başkanı Ömer Aydoğmuş, esnaf kefalet kredisinde faiz artışının esnafı mağdur ettiğine dikkat çekerek, “Büyük şirketlerin vergi borcu silinirken, küçük esnaf zor durumda bırakıldı. Düzenlemeden vazgeçin!” çağrısı yaptı.

Gelecek Partisi Yozgat İl Başkanı Ömer Aydoğmuş, hazine destekli kredilerin faiz güncellemelerine tepki gösterdi. Başkan Aydoğmuş, TESKOM tarafından esnafın kullandığı faiz oranını artırmasının esnafa zulüm olduğunu söyledi.
Esnaf Kefalet Kooperatiflerinden çekilen kredilerin faizlerini arttırmanın esnafı yok etmek anlamına geldiğine vurgu yapan Başkan Aydoğmuş, “Esnafa bir darbe de Esnaf ve sanatkarlar Kredi Kefalet kooperatifinden geldi. TESKOM ilk fırsatta esnafın tepesine çöktü. Kredisini ödemeye giden esnaf şok oldu. Kooperatifler aracılığı ile esnaf ve sanatkârlara önceden kullanılan kredilerin zamlanması, uzun zamandır zor günler yaşayan esnafımızı daha da zora sokacak” dedi.

KRİZİN FATURASINI ESNAFIMIZA ÖDETMEYİN
Büyük şirketlerin vergi borcu silinirken, küçük esnafın zor durumda bırakıldığını ifade eden Gelecek Partisi Yozgat İl Başkanı Ömer Aydoğmuş, şöyle devam etti: “Hazirandan itibaren kredi borcu değişti ve esnaf ve sanatkarlar kredi kefalet Kooperatiflerinden kredi kullanan esnafın faizlerinin artırılması esnafı şok etti. Krizin faturasını esnafımıza ödetmeyin. Geriye dönük uygulanacak bu karardan derhal vazgeçilmelidir. Bu faiz artışının geri çekilmesi, yeni kullanılacak kredilerde yeni faiz oranlarının uygulanması daha doğru olacaktır. Esnaf kardeşleriniz bu konuda TESKOM’dan bir düzenleme beklemektedir.”

25/05/2024 08:22
Yozgat'ta Günün Haberleri
YOZGAT'TA 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU
hava durumu
YOZGAT İÇİN GÜNÜN NAMAZ VAKİTLERİ