AYDOĞMUŞ :İKTİDAR EMEKLİYE VERİLECEK PARA DA AYRIMCILIK YAPTI

AYDOĞMUŞ :İKTİDAR EMEKLİYE VERİLECEK PARA DA AYRIMCILIK YAPTI

Gelecek Partisi Yozgat İl Başkanı Ömer Aydoğmuş, iktidarın verdiği hiçbir sözü tutmadığını söyleyerek, emekliye verilecek 5 bin lirada bile ayrımcılık yaptığını ifade etti. Başkan Aydoğmuş yaptığı açıklamada iktidarın seçim öncesi halka vaat ettiği hiçbir vaadini seçim sonrası tutmadığını böyle bir rezaletin bugüne kadar görülmediğini söyledi.

Erdoğan hükümetinin ve Cumhur İttifakı üyeleri MHP, BBP, Yeniden Refah ve HÜDAPAR’ın milletle dalga geçmede sınır tanımadığını belirten Aydoğmuş, “Kısaca hatırlayacak olursak; Bağkur emekli primini 9 bin ten 7200’e düşüreceğiz dediler ses yok. Emekli maaşına zam dediler yapmadılar. Memura yeterince zam vermediler, verdikleri zammı da kötü ekonomi yönetimi ile geri aldılar.Çiftçiyi ezmek için ne varsa yaptılar. Harman zamanı mazot 40 liraya çıktı. Çiftçinin ürünü para etmedi. Esnafa ise hiçbir destek vermediler. Gençlere telefon tablet desteği dediler limit sınır ve marka sınırı koydular, çoğu genç umut ettiği telefonu alamadı.” dedi.

Emekliye verilecek olan 5 bin lirada bile ayrımcılık yapıldığını söyleyen Başkan Aydoğmuş, “Emekliye vereceğiz dedikleri 5 bin lirayı sigortalı çalışan emekli, vergi kaydı olan emekli alamadığı gibi ÇKS (Tarımsal Kaydı) kaydı olan emekliye de vermeyecekleri ortaya çıktı. Buradan yetkililere sesleniyorum. Yaptığınız bu yanlıştan dönün. Emekliye maaş zammı vermediniz ayrım yapmadan tüm emeklilerin 5 bin lira haktan faydalanmasını sağlayın. Emeklinin umutlarıyla oynamayın.” ifadelerini kullandı.

15/11/2023 01:38
Yozgat'ta Günün Haberleri
YOZGAT'TA 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU
hava durumu
YOZGAT İÇİN GÜNÜN NAMAZ VAKİTLERİ