AKŞENER,YOZGAT ESNAFINA BİR DOKUNDU AMA ONLARCA ‘AH’ İŞİTTİ

AKŞENER,YOZGAT ESNAFINA BİR DOKUNDU AMA ONLARCA ‘AH’ İŞİTTİ

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Yozgat kent merkezi ile  Yerköy ve Sorgun ilçelerinde ziyaret ettiği gençlerin dertlerini dinledi.Yozgat ve İlçelerdeki iş yerlerini gezerek esnafla sohbet eden Akşener,bir dokundu ama onlarca  ‘ah ‘işitti. Ziyaretlerinin ardından basın mensuplarına yaptığı açıklamada  uzun zaman önce esnafın sorunlarına dikkati çekmek ve bunların çözümüne katkıda bulunmak amacıyla başlattıkları geziler kapsamında Yozgat'a geldiklerini ifade eden İYİ parti lideri Meral Akşener ,Yozgat ve ilçelerinde ilgiyle karşılandı.Akşener’in Yozgat gezisine İYİ parti Meclis grup başkan vekili ve İstanbul milletvekili hemşehrimiz Yavuz Ağıralioğlu’nun yanısıra partinin üst düzey bazı yöneticileri ve milletvekilleri de katıldı.

 İYİ  parti genel başkanı Meral Akşer Yerköy ilçesinde Belediye Başkanı Ferhat Yılmazı makamında ziyaret edip Belediyenin sorunları hakkında bilgi aldı.Akşener,görüşme sırasında Yerköye etkin hizmetlerinden ve başarılı çalışmalarından dolayı Belediye Başkanı Ferhat Yılmazı kutladı.

 Bir gününü Yozgatta geçiren Akşener, Yozgat ve iki ilçedeki gezilerinde  esnafın taleplerini dinlediklerini ve not aldıklarını ifade ederek ziyaretlerine ilişkin şunları söyledi :

"Bunları grup konuşmalarımda söylüyorum. Arkadaşlarımız aynı zamanda bu taleplerle ilgili soru önergeleri, araştırma önergeleri ve kanun teklifleri veriyor. Amacımız birebir esnafımızın durumuna dikkati çekmektir yani 'Seçmen velinimettir.' şiarımızı hayata geçirmek. Bu bir memleket meselesidir. Millet bizi çağırıyor mottosuyla yola çıktık, bugün de buradayız."

Açıklamasında Ermenistan ile Azerbaycan arasındaki soruna da değinen İYİ parti lideri Akşener,Azerbaycan ile Türkiye'nin iki devlet tek millet olduğunu vurgulayarak "Bizim her bir Türk vatandaşı Azerbaycan'a 'Can Azerbaycan' der, biz de onlardanız siz de onlardansınız. Ermenistan'ın tecavüzleri, saldırıları karşısında Türkiye'nin, iktidarın tutumunu doğru bulduğumuzu, desteklediğimizi grup konuşmamda belirttim. Dolayısıyla orada bir sorunumuz yoktur, bu desteğin devam etmesi gerektiğini de belirtim." diye konuştu.

Grup toplantısında, "O masada Türkiye'nin de olması lazım geldiği" uyarısında bulunduğunu anlatan Akşener, daha sonra şunları kaydetti:

"Dün Lavrov'un iki grubu toplayıp, konuşturup 11 saat süren toplantıdan sonra çıkıp 'Ateşkes ilan edildi.' demesini, elbet ateşkes iyi bir şey, ona bir şey demiyorum ama Türkiye açısından çok sorunlu buldum. Ateşkes ilan edildi de Ermenistan bugün ateşkesi ihlal etti. Bunun dışında barışın sağlandığını var sayalım, peki Karabağ'da Azerbaycan'ın ilerlediği alandaki o toprakların durumu ne olacak? Ermenistan tarafından işgal edilmiş toprakların durumu da ne olacak? Bunun için o masada Türkiye'nin mutlaka olması gerekiyor. Onun için Türkiye, bizi yöneten arkadaşlarımız bu konuya çok dikkat etmeli, muhalefetiyle, iktidarıyla bu konuda herkes birleşmişken bütün Türk milleti birleşmişken bunu Azerbaycan'ın avantajına çevirmek gibi bir diplomasi yolunu tercih etmek gerekiyor."

Sorgun ilçesinde esnaf ziyareti sırasında vatandaşlardan Mehmet Altunok isimli bir şahıs  Akşener'e, "MHP ile birleşin. PKK ile Halk Partisi iktidara gelecek, anamızı ağlatacak, birleşin, birleşin, biz onu istiyoruz. Bu şekilde hiçbir yere varamazsınız. Ne siz varısınız ne diğer partiler." dedi. Akşener de vatandaşın bu sözlerine  "Seçmen birleştirir. 28 Şubat'ta Meral Akşener'e 'kafir' dendi bu ülkede, ağızını açan olmadı. Geçiyorsun karşıma 'PKK ile kahvaltı edeceksin.' diyorsun, öbür taraf da diyor ki 'Sen faili meçhulcüsün.' Bunun hangisi doğru? Ben böyle gıcık seçmeni çok severim." Yanıtını verdi.

Sorgundan tekrar Yozgata gelip kent merkezinde bazı esnafı ziyaret eden eden İYİ pari lideri Mral Akşener,akşam Galata Çamlık otelinde parti teşkilatlarıyla bir toplantı yaptıktan sonra beraberindekilerle birlikte akşam saatlerinde Ankaraya döndü..

10/10/2020 21:56
Yozgat'ta Günün Haberleri
YOZGAT'TA 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU
hava durumu
YOZGAT İÇİN GÜNÜN NAMAZ VAKİTLERİ