YOZGAT VALİLİĞİNDEN  KENTTEKİ ALEVİLERE MUHARREM AYI İFTARI

YOZGAT VALİLİĞİNDEN KENTTEKİ ALEVİLERE MUHARREM AYI İFTARI

Yozgat Valisi Ziya Polat  muharrem ayı nedeniyle düzenlediği   iftar programında  kentteki alevilerle iftar sofrasında buluşarak bir ilke daha imza attı. Yozgat İl Özel İdaresi Sosyal Tesislerinde düzenlenen programda iftar öncesinde  Kur'an-ı Kerim okundu. Ardından da dualarla oruçlar açıldı.

Yozgat Valisi Ziya Polat,ifar proğramında bir konuşma yaparak  muharrem ayında tutulan oruçların ve yapılan ibadetlerin kabul olması temennisinde bulundu.Vali Polat konuşmasında özetle şunları söyledi:

"Biz aynı sofrayı, aynı toprakları paylaşan insanlarız. Rabbim birliğimiz daim etsin. Muharrem ayının bereketini gönül soframızda hemşehrilerimizle paylaştık. Yiğitler şehri Yozgat, birlik ve beraberlik içerisinde yaşadı, yaşıyor ve yaşayacak da bu topraklardan hain yetişmedi, yetişmez de. Biz bu memlekete ve insanlarımıza sevdalıyız. Bugün de milletimizle lokmamızı açtık Rabbim kabul eylesin birlik ve beraberliğimiz daim olsun inşallah. Devletimizin tüm imkanları aziz milletimizin emrindedir."

Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse de muharrem ayının birliğin, kardeşliğin, barışın huzurun simgesi  olduğunu dile getirerek , tutulan oruçların ve yapılan duaların kabul olmasını diledi.

Valiliğin düzenlediği iftar proğramına bazı daire müdürlerinin yanı sıra  yerel siyasetçilerden AK Parti İl Başkanı Yusuf Başer, CHP İl Başkanı Abdullah Yaşar, İYİ Parti İl Başkanı Metin Özışık, merkez  köy muhtarları ve vatandaşlar katıldı.

04/08/2022 04:21
Yozgat'ta Günün Haberleri
YOZGAT'TA 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU
hava durumu
YOZGAT İÇİN GÜNÜN NAMAZ VAKİTLERİ