YERKÖY BELEDİYESİ DE YASAKLI YAŞLILARIN İHTİYAÇLARINI KARŞILIYOR

YERKÖY BELEDİYESİ DE YASAKLI YAŞLILARIN İHTİYAÇLARINI KARŞILIYOR

Yerköy Belediye Başkanı Ferhat Yılmaz, tüm dünya ülkelerinde etkisini sürdüren Korona virüsüne karşı belediye olarak her türlü tedbir ve önlemleri aldıklarını belirterek, “65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşlarımıza hizmetlerimiz devam ediyor. Vatandaşlarımıza evde kalın ihtiyaçlarınızı biz getirelim.” uyarısında bulundu.

İlçe genelinde kamu kurum ve kuruluşların yanı sıra, park ve bahçeler, cadde ve sokaklarda temizlik ilaçlama ve yıkama faaliyetlerinin araklıksız devam ettiğini vurgulayan Başkan Yılmaz, “Belediye olarak Korona’ya karşı her türlü önlemlerimizi alıyor ve yeni tedbirleri de alarak hayata geçiriyoruz. Biz bunları yaparken vatandaşlarımız dan da özellikle bu olayı ciddiye almaları ve hassas davranmalarını istiyoruz. Korona virüsü can yakmaya devam ediyor. Bu konuda toplumsal duyarlılık göstererek bu süreci en hafif şekilde atlatmak istiyoruz.” dedi.
65 YAŞ ÜSTÜ VE KRONİK
RAHATSIZLIĞI BULUNAN
VATANDAŞLARIMIZA 24
SAAT HİZMET VERİYORUZ
Belediye olarak ev yasağı olan vatandaşlara 24 saat hizmet verdiklerini vurgulayan Başkan Yılmaz, “Yerköy Vefa Destek Grubu olarak ikametlerinden ayrılmaması gereken 65 yaş ve üstü ile Kronik hastalığı bulunan vatandaşlarımızın ihtiyaçlarının karşılanması için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu konuda vatandaşlarımız; İlçe Kaymakamlığımız, Belediye Başkanlığımız, İlçe Emniyet Müdürlüğümüz, İlçe Jandarma Komutanlığımız, Sağlık Grup Başkanlığımız, Sosyal Yardımlaşma Vakfı ve İlçe Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Müdürlüğümüz tarafından kurulan destek masamızla İrtibat kurabilirler.
İRTİBAT NUMARALARI
0546 784 4066, 0354 516 7868, 112, 155, 156 ve 153 no.lu numaralara ulaşabilirsiniz. Sizlerin ve ailelerinizin sağlığı için alınan tedbir kararlarına lütfen riayet edelim. Alınan her tedbirin kurtarılacak bir insan hayatı için olduğunu unutmayalım.”ifadelerini kullandı.

25/03/2020 17:34
Yozgat'ta Günün Haberleri
YOZGAT'TA 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU
hava durumu
YOZGAT İÇİN GÜNÜN NAMAZ VAKİTLERİ