YASİN ALİ ER’İN HİKÂYE KİTABI YAYIMLANDI

YASİN ALİ ER’İN HİKÂYE KİTABI YAYIMLANDI

Gazeteci yazar Yasin Ali Er, ilk özgün hikâye kitabını tamamlayarak okuyucusuyla buluşturdu.

Yazarın, çocukluk yıllarından itibaren bizzat tanık olduğu ve hayatına etki eden yaşanmışlıklarıyla, gözlemlerinden ve yaşayanların anlattıklarından oluşturduğu “BİR TUTAM BULUT” isimli hikâye kitabının baskısı 40 Kitap Yayınevi tarafından tamamlandı.

Aynı zamanda Gazetemiz köşe yazarı olan Yasin Ali Er kendine has üslûbu ile kaleme aldığı eserinde; toplumsal değerleri ön plana çıkararak vefa, sevinç, ümit, azim, mücadele, sabır, kasıt, hıyanet, hayal kırıklıkları ve hüzün olgularını, kıvrak bir dille işleyerek insan odaklı bir yaklaşım sergiliyor.

Kendi ifadesiyle, tüm okuyucular kitaptaki her hikâyede, kendi hayatlarının akışı içinde ve kendilerinden ve yaşadıklarından kesitler bulacaklar.

Gittikçe unutulan veya zamanın şartlarının zorlamalarıyla törpülenerek üstü örtülen yitik değerlerden de toplumsal dayanışmalardan da yalnız bırakılmışlıklardan da örneklerin yer aldığı eserde, uzun soluklu 8 hikâye yer alıyor.

Kitabın adının da verildiği “Bir Tutam Bulut” ve “Hastanede 6 Saat” isimli hikâyelerin konuşma bölümlerinde, bilhassa Yozgat ve çevresindeki komşu illerin kırsalında hâlâ yaşayan ve yaşatılan yerel lehçenin uygulanmasında özel bir çaba gösterilmekte. Bu açıdan bakıldığında da bu kitap, kelimelerin yerel ağızla gündelik hayatta telaffuz ediliş şeklinin gelecek nesillere taşınmasında önemli bir kültürel görev üstlenmiş durumda.

Yasin Ali Er, bu ilk özgün eserinin önsözünde, kitabını merhum babası çiftçi ve pazarcı esnafı şair Dursun Er’e ithaf ettiğini belirtiyor.

Son zamana kadar yerel ve genel basında yayımlanan ve güncelliğini korumakta olan köşe yazılarından oluşturduğu ikinci ve sonraki eserlerinin de kısa sürede basılacağını ifade eden yazar, şiirlerinin ve yeni hikâye kitaplarının da hazırlıklarına devam ettiğini belirtti.

13/05/2024 04:30
Yozgat'ta Günün Haberleri
YOZGAT'TA 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU
hava durumu
YOZGAT İÇİN GÜNÜN NAMAZ VAKİTLERİ