ÜNİVERSİTENİN  4  FARKLI SERGİSİ  AÇIK HAVADA  ZİYARETE SUNULDU

ÜNİVERSİTENİN 4 FARKLI SERGİSİ AÇIK HAVADA ZİYARETE SUNULDU

Fakültesi Tarih, Sanat Tarihi ve Arkeoloji Bölümleri tarafından hazırlanan “Belgelerle Yozgat”, “Yozgat Türk-İslam Eserleri” ve “Uygarlık Tarihinin En Kudretli Paraları” ve “I. Alaeddin Keykubad Dönemi Sikkeleri” temalı sergi Yozgat Cumhuriyet Meydanı’nda ziyarete açıldı.

Yozgat tarihine ışık tutan sergide Osmanlı arşivindeki Yozgat’a dair belgeler, gazete kupürleri ve Yozgat merkezinde yer alan Türk-İslam eserleri, tarih boyunca paralar ve I. Alaeddin Keykubat dönemine ait sikkelerin fotoğraflarına yer verildi.

Fen Edebiyat Fakültesi Tarih, Sanat Tarihi ve Arkeoloji Bölümleri tarafından düzenlenen serginin açılışına Yozgat Valisi Ziya Polat, Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ, Fen-Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Taha Niyazi Karaca, Ak Parti İl Başkanı Yusuf Başer, Ak Parti İl Kadın Kolları Başkanı Av. Erva Kevser Yurtlu, Fen-Edebiyat Fakültemizin Öğretim Üyeleri, Öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Serginin açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından il protokolü sergiyi gezerek tarihi belge ve fotoğraflara ilişkin bilgiler aldı.

12/05/2022 10:10
Yozgat'ta Günün Haberleri
YOZGAT'TA 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU
hava durumu
YOZGAT İÇİN GÜNÜN NAMAZ VAKİTLERİ